Nesreča se je pripetila minulo soboto na smučišču Sveta Kri pod Velikim Klekom. Sedemletni Laurin in njegov prijatelj sta padla z vlečnice in zdrsela po pobočju. Prijateljev oče ju je še skušal umakniti s smučine, a mu ni uspelo. Zato se smučarka, ki se je na vlečnici v spremstvu mlajše ženske pripeljala za njimi, ni mogla izogniti trčenju in je fantku zapeljala čez obraz. Zaradi ostrih robnikov na smučeh je deček dobil hude ureznine po obrazu, utrpel pa je tudi zlom spodnje čeljusti.

Globoka rana od brade do vratu

Smučarki sta se sicer ustavili na kraju dogodka, ker se je starejši med trčenjem odpela smučka. Vendar se ženska v belem smučarskem kombinezonu vseeno ni ustavila in pomagala krvavečemu sedemletniku, temveč je le pobrala smučko, si jo namestila nazaj in se odpeljala. Izkazalo se je, da se zatem ni ustavila niti na zgornji postaji žičnice in prijavila nesreče, temveč je izginila v neznano. Poškodovanega fanta, ki ga je na kraju oskrbel oče drugega dečka, so reševalci s helikopterjem odpeljali v bolnišnico v Lienzu, globoko rano od brade do vratu pa so zašili na kliniki v Celovcu, kjer je nekaj dni ostal na zdravljenju.

Edini priči dogodka sta bila očeta padlih otrok, ki pa o omenjenih smučarkah nista vedela več kot to, kako sta bili oblečeni. Avstrijski preiskovalni organi so zato analizirali podatke o beleženju smučarskih vozovnic na žičniški napravi. Po tej sledi so prišli do skupine slovenskih smučarjev, ki so tisti dan v organizirani skupini prišli smučat v Avstrijo. Avstrijska policija je nato sprožila iskalno akcijo in javnost večkrat obvestila, da bi bilo za smučarko najbolje, če bi se javila sama, saj si lahko na ta način zagotovi milejšo kazensko obravnavo. Žensko bodo namreč po vsej verjetnosti kazensko ovadili zaradi povzročitve hude telesne poškodbe, pobega s kraja nesreče in opustitve pomoči.

Javila se je skupaj s hčerjo

Dunajska centrala Interpola je v sredo stopila v stik s slovensko generalno policijsko upravo, ki je nato sprožila zbiranje obvestil in izmenjavo podatkov z avstrijskimi kolegi v okviru mednarodnega policijskega sodelovanja. To novico, ki jo je v sredo objavilo več slovenskih spletnih strani, je bržkone prebrala tudi povzročiteljica nesreče. Dan zatem se je namreč 46-letna Slovenka na mariborski policijski postaji javila skupaj s svojo 16-letno hčerjo.

Po poročanju avstrijskih medijev sta mati in hči mariborskim policistom razložili, da sta resda opazili fantkovo poškodbo, vendar nista ukrepali, ker mu je že nekdo drug nudil prvo pomoč. Ker nista imeli namena bežati od odgovornosti, sta se zdaj javili na policiji, sta še dejali v svoj zagovor. S Policijske uprave Maribor so nam včeraj sporočili, da so avstrijske kolege že obvestili, kaj sta jima dejali ženski. O nadaljnjem poteku predkazenskega postopka bodo zato odločali avstrijski varnostni organi.

Poškodovančev oče Helmut Fortschegger je v izjavah za avstrijske medije večkrat poudaril, da ne zameri ženski, ker je zapeljala čez sinov obraz, saj se je vse odvilo zelo hitro in padlega smučarja najbrž sploh ni mogla obvoziti. Ne more pa razumeti, zakaj Laurinu ni pomagala, temveč je pobegnila. Četudi je bila takoj po nesreči v šoku, bi se lahko čez čas javila pri varnostnikih na smučišču in se ne bi smela odpeljati domov ter o dogodku molčati več dni.