Dnevnikova stava

Nogomet - Francija - 1.liga

PSG - Rennes
1

PSG je spet v dobri formi in niza zmage. Ibrahimović in druščina bodo doma znova v vlogi velikega favorita in bodo večino tekme napadali vrata Rennesa. Če bo obramba gostov padla še v prvem polčasu, se najbrž obeta prepričljiva domača zmaga, v vsakem primeru pa bi moral PSG zabiti gol več od nasprotnika, zadovoljen pa bo tudi z 1:0, samo da vrši pritisk na Lyon in Marseille, ki sta na lestvici pred njim.

Rokomet - Mednarodni - SP

Danska - Slovenija
1

Prvenstvo se za Slovenijo odvija dokaj pričakovano, z nekaj zmagami proti slabšim nasprotnikom in porazi na vseh tekmah z boljšimi ali enakovrednimi tekmeci. Glede na dosedanje izkušnje bosta sedaj sledila dva poraza in končno osmo mesto, ki bo morda kljub vsemu še prinašalo kvalifikacije za OI v Riu, torej bodo v našem taboru domov čisto dobre volje. Tudi po debaklu proti Franciji so bili kar nasmejani, namesto potolčeni, torej so svoje bolj ali manj že oddelali in v glavah niso na pravem mestu. Danci so top ekipa, ki ne more niti pomisliti, da slučajno ne bi igrala na OI, tako da bo verjetno slovenski #heroteam (??) dobil še enkrat po grbi, kavčarji pa bodo imeli spet svoj dan.

Španija - Francija
2

Francozi so že v prvem polčasu opravili s Slovenci in so si v drugem delu tekme lahko privoščili lahkotnejši pristop, zato se je prednost vmes tudi kar precej stopila. A jasno je, da so galski petelini v četrtfinalu porabili najmanj moči od vseh štirih moštev, ki so v polfinalu, zato so še toliko večji favorit za končno slavje. Španci so se namučili z Danci, ki so jih premagali šele z golom v zadnjih sekundah, kar se jim bo danes še kako poznalo, ko bodo naleteli na fizično najmočnejšo ekipo na prvenstvu, ki bo z odlično obrambo tudi za Špance previsoka ovira.

Košarka - Mednarodni - Evroliga

Barcelona - Žalgiris
1

Barcelona v zadnjem času ni v optimalni formi in je izgubila kar nekaj tekem. Tudi v drugem delu evrolige ima po štirih tekmah le dve zmagi, torej jo čaka še veliko dela do končnice, če se želi vmešati v boj za naslov prvaka Evrope. Glede na to, da sta Žalgiris in Crvena Zvezda edina bolj ali manj že odpisana kluba v skupini E, je zmaga proti Litovcem več kot nujna, spodrsljaj pa bi lahko bil za Barco usoden. Po nedeljskem porazu proti Laboral Kutxi se morajo Nachbar in soigralci odkupiti z dobro predstavo v evroligi.

Tenis - ATP - Melbourne

Djoković - Wawrinka
1

Nole je v odlični formi in se je v polfinale sprehodil, saj v Melbournu letos še ni izgubil niza. A zagotovo ga danes čaka najtežja naloga do sedaj, lanski zmagovalec Wawrinka. Švicar je lani do uspeha kariere prišel tudi preko Đokovića, ki ga je po petih nizih izločil na poti v finale. To bo danes verjetno le dodaten plus za Srba, ki bo motiviran, da se maščuje za lanski poraz ter se prebije v še en finale grand slama, kjer bo v vsakem primeru favorit. Na dosedanjih 22 medsebojnih dvobojih je Nole zmagal kar 19-krat in premoč v njegovo korist se bo verjetno tudi danes nadaljevala.