Pri tako evidentno rizičnih odločitvah, pri katerih je NKBM drvela v jasno izgubo, ne glede na to, ali se je to zgodilo zaradi prijateljskih navez med banko in vodstvom ŠC Pohorje ali zaradi lokalnega patriotstva banke, da se za vsako ceno rešuje turizem na Pohorju, se pojavlja vprašanje, kdaj bodo v tej državi končno začeli z lastnim premoženjem odgovarjati tudi dobro plačani nadzorniki. Čeprav menim, da bi moralo kot prvo odgovarjati vodstvo banke s Haucem na čelu. Glede na to, da se pri nas še nobenemu bančniku ni nič zgodilo in da so očitno zaščiteni kot svete krave v Indiji, dvomim, da bosta ukrepali država in Banka Slovenije.

Očitno je Hauc poleg nekaterih tranzicijskih tajkunov, ki nikoli ne bodo odgovarjali za svoje početje, še eden od nedotakljivih v tej državi. Pred časom smo lahko v vašem časopisu prebrali, na kakšen način ga je iz Maribora na Dunaj na sestanke vozil v kombinaciji osebni šofer do Gradca, nato letalo do Dunaja, kjer ga je spet čakalo vozilo in ga odpeljalo na kraj sestanka. Sicer pa so težave z nadgrajevanjem reputacije svojega šefa z ustreznim audijem imeli tudi v NLB. Očitno si bankirji v tej državi lahko privoščijo čisto vse, saj na koncu njihove stroške kot tudi neustrezne odločitve pokrijemo vsi državljani brez razlike od revnih do bogatih.

Medtem ko si nekateri posvečeni lahko privoščijo prav vse, država neumorno preganja kurje tatove in jih zapira za malenkosti. Koliko časa bomo državljani še lahko prenašali takšno neenakost in kdaj bo tudi posvečeni del dvomilijonske populacije Slovencev začel odgovarjati za svoje napake?

Matjaž Martinšek, Ljubljana