V tretjem krogu lige prvakov sta zadetek dosegla tako Ronaldo kot Lionel Messi Devetindvajsetletni Ronaldo se je med strelce vpisal v 25. minuti, medtem ko je dve leti mlajši zvezdnik Barcelone pri zmagi svojega moštva nad Ajaxom s 3:1 zadel v 24. minuti in ima sedaj v ligi prvakov skupno 69 golov.

Kljub temu da bo morala dvojica na rekord počakati vsaj do naslednjega kroga, pa je imel vsaj Ronaldo poleg zmage še en razlog za zadovoljstvo. Čeprav je kot igralec Manchester Uniteda na Otoku igral kar šest sezon, je na stadionu Liverpoola prvi gol dosegel šele sinoči. »Bilo je posebno. To je bil sploh moj prvi zadetek na Anfieldu, zato se počutim ponosnega,« je po tekmi o prekinitvi anfieldskega uroka dejal Ronaldo.