Med zaskrbljujočimi vrednostmi, ki so jih izmerili 9. oktobra, izstopa predvsem radioaktivni izotop cezij, ki znaša 251 tisoč bekerelov na liter. To je kar trikrat več kot je bilo izmerjeno pred tajfunom, cezij pa je problematičen, ker je izredno topljiv ter se lahko hitro širi, povzroča pa lahko raka.

Poleg visoke ravni radioaktivnega cezija so zabeležili tudi visoke količine tritija, sicer vodikovega radioaktivnega izotopa. Prisotnost tega se je v podtalnici v bližini Fukušime povečala za kar desetkrat in po podatkih japonske tiskovne agencije JIJI znaša 150 tisoč bekerelov na liter. Pri agenciji prav tako poročajo, da je rekordno raven dosegla tudi zastrupljenost vode s stroncijem-90. Ta radioaktivna snov povzroča raka kosti.

Po poročanju ruskega portala RT, naj bi med naštetimi največ skrbi povzročal cezij, kljub rekordnim vrednostim pa naj ne bi bili načrtovani novi ukrepi, saj razsežnosti kontaminacije vode še niso znane, lastnik jedrske elektrarne v Fukušimi TEPCO pa že sedaj črpa vodo iz vodnjakov in podtalnice, da bi preprečil širjenje te v Pacifik.