Ponoči je bilo na terenu med 35 in 40 gasilcev, ves čas je na terenu še okoli 30 gasilcev iz koprske gasilske brigade ter prostovoljnih gasilskih društev iz vseh treh obalnih občin, je za STA pojasnil predstavnik Gasilske brigade Koper Boštjan Majcen.

Večina intervencij se je nanašala na črpanje vode iz zalitih objektov in reševanje potopljenih vozil, predvsem v podzemnih garažah. Na celotnem območju je bilo okoli 15 potopljenih vozil.

Samo v Strunjanu je pod vodo končalo 13 objektov, na tem območju so gasilci v dobrih dveh urah prečrpali okoli 300 kubičnih metrov vode.

Gasilci imajo trenutno največ dela z nadaljnjim prečrpavanjem vode iz objektov ter s pomočjo pri odpravljanju posledic. Na hiše je namreč naneslo ogromno mulja, je pojasnil Majcen.

Med drugim so gasilci intervenirali pri reševanju plovila, potem ko je rečni tok odtrgal lesen pomol, na katerega je bilo plovilo privezano, pomagali pa so tudi pri prenosu dveh otrok iz hiše na varno.

Na območju zdravilišča na Debelem rtiču je popustil strop, poplavilo je tudi paviljon, ki je v fazi sanacije.

Več cest je zaradi večjega števila plazov še vedno le delno prevoznih.

Z Mestne občine Koper so sporočili, da so meteorne vode dopoldne začele zalivati nekatera območja v občini. Med najbolj prizadetimi je širše območje Bošamarina in Vanganelske doline. Po nekaterih podatkih voda zaliva tudi območje Pobegov, Prad in Boninov, kjer je zaradi večjih količin vode na cestišču oviran promet. Promet je oviran tudi v Šalari, Olmu in na cesti Šmarje-Grinjan, voda pa je povzročila tudi plazenje na nekaterih območjih občine.

Pristojne službe so na terenu, koprski poklicni gasilci pa na območju Bošamarina črpajo odvečno vodo, so dodali na občini.