Anglija je v Tallinnu dolgo neuspešno prebijala estonsko obrambo. V prvem polčasu so imeli Angleži žogo v svoji posesti kar 76 odstotkov časa, a ostali brez izrazite priložnosti. Bolje jim je šlo v nadaljevanju, ko so domači v 48. minuti ostali brez kapetana Ragnarja Klavana, ki je prejel še drugi rumeni karton. Stvari je nato na svoje mesto postavil Wayne Rooney z mojstrskim prostim strelom s kakšnih 17 metrov. To je bil že 43. Rooneyjev gol v 99. nastopu za Otočane. Tri točke za Angleži zdaj zaostajajo Slovenci in Litovci, potem ko so bili varovanci Srečka Katanca danes uspešni v Vilni.

V skupini G je Avstrija dosegla drugo zaporedno zmago. Na Dunaju so Avstrijci po golu Rubina Okotieja v 24. minuti ugnali Črno goro z 1:0. A do vodstva so jim pomagali Rusi. Ti so proti Moldaviji po golu Artjoma Cjuba povedli v 73. minuti z bele točke. A le minuto kasneje je kapetan gostov Alexandru Epureanu zadel z glavo in poskrbel za presenečenje. "Trpimo, a izgubili smo dve točki. Vedeli smo, da so zelo nevarni, da bodo z deseterico igrali v obrambi in prežali na protinapade," je bil razočaran tudi ruski strateg Fabio Capello, ki je z Rusijo na zadnjih šestih domačih tekmah vselej zabeležil zmago, tokrat pa se je opekel, ker v moštvo proti slabšemu tekmecu ni vpoklical prav vseh najboljših igralcev. Švedska je brez Zlatana Ibrahimovića ugnala Liechtenstein z 2:0. Zadela sta Erkan Zengin (34.) in Jimmy Durmaz (46.).

Ukrajina je v skupini C ugnala Makedonijo z golom Sergeja Sjodorčuka tik pred menjavo strani. Najlepšo priložnost za višjo zmago je dve minuti po polčasu zapravil Andrej Jarmolenko, ki je zgrešil enajstmetrovko. V isti skupini je pričakovano zmago dosegla Španija, ki je s 4:0 slavila na gostovanju v Luksemburgu. Zadeli so David Silva (27.), Paco Alcacer (42.), Diego Costa (69.) in Juan Bernat (88.). Izstopalo je tudi dejstvo, da je David de Gea v vratih zamenjal Ikerja Casillasa. Še vedno pa vodijo Slovaki, ki so zabeležili še tretjo zmago. Na gostovanju so s 3:1 ugnali Belorusijo. Kar dvakrat je v polno zadel Napolijev Marek Hamšik (65./84.), v sodnikovem podaljšku pa še Stanislav Šestak. Za Beloruse je v 77. minuti začasno izenačil Timofej Kalač.