Froome, ki je za Arujem zaostal za sekundo, potem ko sta se na zadnjem vzponu oba odcepila od skupine favoritov, je z drugim mestom napredoval na drugo mesto tudi v skupni razvrstitvi, kjer ima za Contadorjem 1:19 minute zaostanka. Contador, ki je bil danes peti, je za zmagovalcem zaostal 13 sekund, toliko kot po novem skupno tretjeuvrščeni Španec Alejandro Valverde (Movistar; +1:32) in njegov rojak Joaquin Rodriguez (Katjuša). Ta je skupno četrti z 2:29 minute zaostanka.

Etapo je sicer spet oplemenitil dolg beg, za katerega je bilo že na začetku jasno, da ne bo zdržal do konca. V zadnjih kilometrih sta tekmovalce namreč čakala dva sicer kratka, a strma vzpona na Monte Castrove, na drugem pa je etapa dokončno odločila zmagovalca. Prvi je napadel Aru, Froome se mu je pridružil približno 1,5 km do cilja. Contador, Valverde in Rodriguez znova niso pokazali kakega pravega sodelovanja rojakov, kar je Froome unovčil za skok na drugo mesto.

V petek kolesarje etape čaka 180,5 km dolga 19. etapa med Salvaterra de Minom in Cangas de Morrazom.