Zbirati so se začeli že kake pol ure pred začetkom prireditve, ki jo je povezovala Tjaša Hrobat, v sproščenem pomenku pa so se družili tudi po uradnem delu dogodka. Za predah med podelitvijo priznanj najboljšim zaposlovalcem so poskrbeli ustvarjalci Lutkovnega gledališča Ljubljana in Šentjakobskega gledališča, ki so odigrali vložke iz dramske pravljice Obuti mačkon in svetovne gledališke uspešnice Da, gospod premier, ki jo je za Šentjakobsko gledališče zrežiral Boris Kobal.

Po uvodnem songu iz Obutega mačkona v izvedbi Jana Bučarja, igralca Lutkovnega gledališča Ljubljana, je najboljše zaposlovalce in druge goste v dvorani nagovorila Suzana Rankov, odgovorna urednica Dnevnika, ki je poudarila, da je projekt Zlata nit dokaz, da se tudi v poglabljanju krize da ustvarjati velike in pozitivne zgodbe. »Zlata nit je dobra praksa naše časopisne hiše, ki je v slovenskem prostoru povezala že skoraj 270 različnih podjetij, in ne le to – s povezovanjem z akademsko sfero in drugimi ustanovami, ki neposredno vplivajo na dimaniko na trgu dela,  tovrstno sodelovanje predstavlja lep primer zasebno-javnega partnerstva. Je torej dokaz, da  skupaj lahko ustvarjamo odmevne, dobre zgodbe,« je dejala.

Z njo se je strinjala tudi Damjana Košir, generalna direktorica Direktorata za trg dela in zaposlovanje, ki se je v imenu ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti zavezala, da bodo v prihodnje naredili še več za odpiranje zaposlitvenih priložnosti najbolj ranljivim skupinam na trgu dela, mladim in starejšim oziroma dolgotrajno brezposelnim.

Pozdravnim nagovorom so že tradicionalno sledile videopredstavitve vseh enaindvajsetih finalistov, ki so jih tudi letos nekaj dni pred prireditvijo posneli na Odru pod zvezdami, v njih pa so direktorji in drugi ključni kadri v podjetjih razkrivali male in velike skrivnosti za pot do pozitivnega delovnega okolja, zadovoljnih in pripadnih zaposlenih ter ne nazadnje tudi dobrih poslovnih uspehov. Vsakemu sklopu predstavitve podjetij po njihovi velikosti je sledila  podelitev priznanj in že kar nekako pričakovano je dvorana najbolj zaživela ter se napolnila z vzkliki navdušenja in podpore, ko je po priznanje prišel mag. Dejan Turk, predsednik uprave Si.mobila. Ko so na koncu ostali brez priznanja za najboljšega zaposlovalca med velikimi podjetji, so se vseeno zmagovalno postavili na oder in pred fotografski objektiv, hkrati pa obljubili, da se po priznanje vrnejo v Zlati niti 2013.

Poleg simobilovcev navdušenja ob prejemu priznanja za najboljšega zaposlovalca med malimi podjetji niso skrivali niti sodelavci podjetja Lotrič meroslovje, ki so se glasnemu spremljanju direktorja Marka Lotriča na oder verjetno že kar privadili, saj so aktualna bronasta gazela, zadnje priznanje, za poslovno odličnost, pa so prejeli minuli torek. Na vprašanje, ali imajo na stenah še  prostor za plakete in nagrade, je njihov direktor odvrnil, da se s tem ne obremenjujejo. »Priznanja so odgovornost – ne samo vodstva, odgovornost prevzemajo  vsi zaposleni. Vsako  jutro po prejemu priznanja se vprašamo le, na kakšen način lahko delamo še bolje, kaj vse še lahko ponudimo in na kakšen način se lahko še bolje organiziramo,« je povedal Lotrič.