Razlika med prvouvrščeno SMC in njeno zasledovalko SDS se je v primerjavi s prejšnjim tednom, ko je znašala le še slabi dve odstotni točki, ponovno povečala na slabih sedem odstotnih točk. Tako bi Cerarjeva stranka, če se bo tokratna volilna napoved uresničila, po približnem izračunu na predčasnih volitvah dobila 33 poslanskih mest, SDS pa 27. Vzrok za večjo razliko je tako dvig podpore SMC (z 31,2 na 33,3 odstotka) kot padec podpore SDS (z 29,5 na 26,7 odstotka). Podpora Janševi stranki se je tako vrnila na odstotek izpred štirinajstih dni, kar kaže, da je bil učinek odhoda prvaka opozicije na prestajanje zaporne kazni le kratkotrajen.

Po tokratni volilni napovedi bi stranka DeSUS – z za tri odstotne točke boljšim rezultatom kot pred tednom dni – (prvič) prehitela Socialne demokrate in se trdno usidrala na tretje mesto. Pripadlo bi ji enajst poslanskih mest, kar je dve več, kot bi jih dobila njena partnerica v »socialdemokratskem bloku za vse generacije«.

Povečalo se je tudi število strank, ki bi prišle v parlament. Če bi po volilni napovedi pred štirinajstimi dnevi štiriodstotni parlamentarni prag poleg SMC in SDS presegli le še SD in DeSUS, se jim je minuli teden pridružila še NSi, tokrat pa tudi SLS. Obe bi dobili po štiri poslanska mesta. Med preostalimi strankami sta parlamentarnemu pragu najbližji Zavezništvo Alenke Bratušek in Jankovićeva PS.