Medtem pa bo obnovo doživel tudi solkanski dnevni center, eden najstarejših takšnih v Sloveniji, kjer vsako dopoldne dela 34 uporabnikov z motnjo v razvoju, popoldne pa še 20 uporabnikov z možganskimi poškodbami. »Streha je azbestna, objekt ni priključen niti na kanalizacijo, energetsko je potraten,« razmere opisuje Tea Leban, direktorica VDC Nova Gorica, in pojasnjuje, da bodo prenovljene prostore pričakali ob 35-letnici delovanja. Ker se bodo prostori prihodnje leto po odhodu uporabnikov v nov dnevni center v Novo Gorico sprostili, delo v dveh izmenah ne bo več potrebno, del prostorov pa želijo nameniti tudi socialnemu podjetništvu. »Sedaj nam vse perilo perejo zunanji ponudniki, to je še tisto najmanj, za kar bi lahko v obliki socialnega podjetja poskrbeli sami,« načrte razkriva Lebanova. no
Nova stavba za 35. obletnico
Varstveno-delovni center (VDC) Nova Gorica bo 21 let po prvih idejnih načrtih letos dočakal začetek gradnje nove stavbe dnevnega centra in prostorov bivalne skupine. V gradbeno luknjo, ki po stečaju Gradbenega podjetja Grosuplje na obrobju mesta zeva že cela tri leta, se bodo predvidoma že kmalu naselili delavci domačega Cestnega podjetja Nova Gorica. »Denar v proračunu države in občine je zagotovljen. Od 2,2 milijona evrov vredne naložbe bo 40 odstotkov denarja zagotovila Mestna občina Nova Gorica. Čakamo le še, da pogodbo z izvajalcem podpiše ministrica za delo, družino in socialne zadeve,« je včeraj sporočil župan Matej Arčon. Gradbinci morajo po pogodbi delo končati v roku devetih mesecev, zato v centru predvidevajo, da se bodo uporabniki iz dotrajanega solkanskega dnevnega centra in prenatrpane bivalne enote v Stari Gori v dostojnejše prostore preselili v prvi polovici prihodnjega leta. V dnevnem centru bo prostora za 45 uporabnikov, v bivalnih enotah pa za 22 uporabnikov z motnjo v razvoju.

VDC Nova Gorica so včeraj novogoriški rotarijanci predali 8000 evrov vredno donacijo, opremo za rehabilitacijo po možganskih poškodbah. (Foto: Nataša Bucik Ozebek)