Toronto leta 1942, New York Islanders leta 1975 in Philadelphia pred štirimi leti – to so trije klubi, ki jim je pred LA Kings po treh porazih uspelo zmagati štirikrat zapored in se uvrstiti v naslednji krog. Za Philadelphio sta leta 2010 igrala tudi Mike Richards in Jeff Carter, sedanja Kopitarjeva soigralca, a na sedmi letošnji tekmi v San Joseju je bil osrednja osebnost Slovenec. Kopitar je bil izbran za najboljšega igralca tekme, na kateri so gostitelji na začetku druge tretjine sicer povedli z 1:0 (strelec Matt Irwin), toda nato so gostje iz Los Angelesa dosegli pet zadetkov zapored. Po izenačenju na 1:1 (Drew Doughty) je Kopitar, ki je na ledeni ploskvi preživel dobrih 21 minut, ob koncu druge tretjine poskrbel za prvo vodstvo svojega moštva, v zadnji pa so Morske pse dokončno pokopali Tyler Toffoli, Dustin Brown (podal je Kopitar) in Tanner Pearson.

»Tega, kar smo dosegli, se bomo verjetno dobro začeli zavedati šele takrat, ko bomo v igralskem pokoju. Takrat bomo z velikim veseljem gledali v preteklost in se še bolj čudili temu, kar nam je uspelo,« je senzacionalni preobrat komentiral kapetan ekipe iz filmskega mesta Dustin Brown. Poleg Kopitarja (v končnici je dosegel že štiri zadetke in zbral šest podaj) je na zadnji tekmi blestel tudi vratar Jonathan Quick (zbral je kar 40 obramb), Brown pa je o svoji ekipi, ki je leta 2012 osvojila Stanleyjev pokal, dodal: »Še posebej na zadnjih štirih tekmah proti San Joseju, ko nam je že krepko tekla voda v grlo, se je pokazal pravi značaj naše ekipe. Čeprav so po zaostanku z 0:3 v zmagah le redki verjeli v nas, smo znova dokazali, da smo sposobni najti pravo pot in se izkopati iz luknje. Uspeh je plod kolektivnega duha in medsebojnega zaupanja.«