Pred desetimi leti so Celjani na povratni tekmi finala lige prvakov izgubili v Flensburgu z 28:30, a vseeno osvojili naslov prvaka Evrope (doma so zmagali s 34:28), sobotni poraz na severu Nemčije s 27:30 pa je (po uspehu v Zlatorogu s 26:25) pomenil evropsko slovo. Pivovarji so nastopili oslabljeni (brez poškodovanih Vida Poteka in Gregorja Potočnika, prvič po poškodbi je bil v ekipi Blaž Blagotinšek, Žiga Mlakar je nastopil bolan). Uvodne minute v Flens Areni pred 6000 gledalci so pripadle dvakratnim evropskim podprvakom (2004 in 2007), ki so povedli s 3:1 in 6:3, toda že pred koncem prvega polčasa so gostje – predvsem po zaslugi Matevža Skoka, ki je skupaj zbral 16 obramb – ujeli rezultatski priključek (12:12) in ob tem zapravili še nekaj priložnosti za vodstvo.

Kljub več kot šestminutnemu celjskemu strelskemu postu si Nemci v drugem delu niso priigrali občutnejše prednosti. To se je zgodilo šele po tem, ko je gol zaklenil slavljenec Matthias Andersson (švedski vratar je na dan tekme praznoval 36. rojstni dan), in ko sta ruska sodnika nekajkrat neupravičeno prekinila hitro izvajanje celjskega začetnega strela s sredine igrišča ter imela še nekaj čudnih odločitev v škodo Tamšetove ekipe. V 51. minuti so pivovarji zaostajali le za dva (22:24), a med izključitvijo Hrvata Ivana Sliškovića je Flensburg prednost podvojil (26:22). Gostje so se do konca še nekajkrat približali na minus tri, a po golu Thomasa Mogensena za 28:23 je bilo konec sanj o morebitnem napredovanju v četrtfinale.

»Fantje so na obeh tekmah garali vseh 120 minut, od katerih smo bili kar 115 povsem enakovredni Flensburgu. Kljub težavam s poškodbami so prikazali odlično igro in igrišče zapuščali s krvavimi koleni. Sodnika sta tokrat 'rezala' naš hitri center in preprečila načrt, ki smo si ga zastavili pred tekmo,« je trener Branko Tamše okaral Rusa. Vseeno je dodal: »Flensburg je izkoristil nekatere napake v naši igri ter na koncu srečno in spretno napredoval med osem najboljših v Evropi. Če bi tekma trajala še pet minut, bi lahko mi zmagali.«

Gorenje se je v Parizu odlično kosalo s PSG kar tri četrtine tekme, v končnici pa popustilo in visoko izgubilo. Velenjčani so nekajkrat vodili za zadetek, najbolje pa jim je kazalo v petnajsti minuti, ko so po zaslugi vratarja Benjamina Burića in golu Maria Šoštariča povedli z dvema (11:9). Zatem so z enako razliko povedli Parižani, a se je prvih trideset minut končalo brez zmagovalca (17:17), kar je bilo za slovenske prvake odlično izhodišče pred nadaljevanjem povratnega dvoboja osmine finala lige prvakov.

V drugem polčasu sta vajeti igre v svoje roke vzela Španca v dresu francoskega kluba, vratar Jose Manuel Sierra in Antonio Garcia Robledo. Slednjemu je sicer Burić pri izidu 23:21 v 40. minuti ubranil stoodstotno priložnost, kljub temu pa se je zatem začel jeziček na tehtnici počasi, a zanesljivo nagibati na stran PSG. Najprej je bilo 25:21 za ekipo trenerja Philippa Gardenta, po golu Islandca Roberta Gunnarssona prvič plus pet (27:22), v končnici pa so gostitelji prednost celo podvojili in se s skupnim izidom 62:55 uvrstili med osem najboljših klubov v Evropi, kjer bodo poleg njih in Flensburga igrali Kiel, Barcelona, Veszprem, Metalurg in Vardar, zadnjega potnika pa bo dala današnja tekma Rhein Neckar Löwen – Kielce.