Direktorica občinske uprave žalske občine Tanja Razboršek Rehar je bila namreč tako navdušena nad projektom celjskih članic Lions kluba Mozaik, ki presežke hrane iz trgovin odnašajo pomoči potrebnim, da je tudi sama zbrala ekipo sedemnajstih prostovoljcev, ki so pripravljeni dežurati enkrat do dvakrat na mesec. Projekt so začeli v soboto zvečer, ko so takoj po 20. uri zvečer v centru Žana prevzeli sendviče, pakiran kruh, jogurte, mleko, sadje in druge prehrambne izdelke, ki bi jih trgovina morala naslednji dan umakniti iz prodaje, čeprav bi bili še vedno primerni za uživanje. Odpeljali so se tudi v Mercator, kjer so dobili toliko pečenega mesa, da so se ga lahko poleg uporabnikov zavetišča do sitega najedli tudi člani treh družin, ki sicer imajo svoj dom, vendar so v zelo hudi denarni stiski. Tanja Razboršek Rehar pravi, da so si v Žalcu projekt zastavili tako, da v njem poleg prostovoljcev sodelujejo tudi društvo Želva – Eureka, ki s kombijem poskrbi za prevoz, območni odbor Rdečega križa in medgeneracijski center Hiša sadeži družbe. V Žalcu v zadnjih mesecih namenjajo dobrodelnosti in prostovoljstvu velik pomen. Dan pred božičem so odprli javno kuhinjo, pred kratkim pa so v sodelovanju s Slovensko filantropijo odprli medgeneracijski center, v katerem prostovoljci pripravljajo najrazličnejše delavnice in predavanja za mlade in stare. V prihodnjih dneh bo občina objavila tudi razpis za oddajo vrtičkov. Ljudje, ki živijo v blokih, bodo na tak način lahko prišli do kosa zemlje, na katerem si bodo lahko sami pridelali zelenjavo. Na voljo bo do 60 vrtov.
S prodajnih polic naravnost v lačna usta
V žalskem zavetišču za brezdomce so bili pred dnevi zelo veseli, ker so jim prostovoljke prinesle iz trgovine pečeno meso in še kup drugih dobrot. Še posebej so bili veseli, ko so izvedeli, da ni šlo samo za enkratno pomoč, ampak da jim bodo odslej dobri ljudje prinašali hrano skoraj vsak večer.

Takole so se brezdomci v žalskem zavetišču razveselili hrane, ki so jim jo prinesli prostovoljci. (Foto: Tanja Razboršek Rehar)