Branilci naslova prvaka iz Miamija so premagali Charlotte s 124:107, James pa je z 61 točkami dosegel osebni in klubski rekord. Pri poražencih se je z 38 točkami in 19 skoki izkazal Al Jefferson.

James, zaradi poškodbe je znova igral zamaskiran z masko prek obraza, je ponovno dokazal, da gre za enega najboljših igralcev v zgodovini lige NBA. "Počutil sem se tako, kot da bi žogico za golf metal v ocean. Tako sem bil osredotočen," je dejal James, ki je v ligi NBA vpisal še deseto tekmo, na kateri je prispeval 50 točk ali več, osebnemu rekordu je dodal še klubskega, Miamiju je namreč tako podaril nov točkovni mejnik te franšize.

Skoraj 19 let je moralo miniti, da je James popravil že zaprašeni dosežek Glena Ricea, ki je 56 točk za Miami vpisal 15. aprila 1995. Zato niti ni prav nič nenavadnega, da se ga je že zdavnaj, še v času, ko je igral za Cleveland, prijel vzdevek Kralj. James je iz igre metal 22:33, za tri točke 8:10, s črte prostih metov pa je zadel 9 od 12 poskusov. Za pet točk je popravil osebni strelski rekord, ki ga je 20. marca 2005 dosegel na tekmi Clevelanda s Torontom.

V prvem polčasu je James dosegel 24 točk, nato pa je tretji četrtini dodal 25 točk, mejnik pa je dosegel nekaj manj kot šest minut pred koncem tekme.

Brooklyn je premagal Chicago s 96:80, Detroit je bil s 96:85 boljši od New Yorka, Andre Drummond je za zmagovalce prispeval 17 točk in kar 26 skokov.

Milwaukee je s 114:88 odpravil Utah, Minnesota je zmagala v Denverju s 132:128 po zaslugi Kevina Lova, ki je dosegel 33 točk in 19 skokov, Los Anegeles Lakers so v gosteh s 107:106 presenetljivo ugnali Portland, Sacramento pa je s 96:89 premagal New Orleans.