Alba je na zadnjih štirih tekmah prejela zgolj štiri gole, sinoči pa le v 40 minutah kar dvakrat več! Najbolj razpoložen v gostujoči vrsti je bil Andrej Hebar, ki se je proslavil s hat-trickom. Z dvema goloma že prvi tretjini je tehtnico na stran Olimpije močneje nagnil Ken Ograjenšek. Madžari tako visokega zaostanka niso prenesli na športen način, saj so začeli provocirati in se zatekati k umazanim potezam. Ker jim je kar nekajkrat zavrela kri, so morali strasti miriti sodniki. Domači vratar Zoltan Hetenyi tokrat ni imel svojega večera, saj je bil le 65-odstotno uspešen, zato je šel predčasno z ledu, ko je v njegovi mreži počila petarda. Olimpija tako ostaja strup za Albo, saj je bila to že njena sedma zaporedna zmaga v polni dvorani v Szekesfehervarju, ki Ljubljančanom očitno zelo ustreza.

EBEL, 5. krog drugega dela, zgornji dom: Znojmo – Salzburg 3:0 (0:0, 0:0, 3:0), Linz – Dunaj 0:3 (0:2, 0:0, 0:1), vrstni red: Dunaj 10, Salzburg 9, Bolzano (-1) 7, Znojmo 6, Linz 5, Beljak (-1) 4, spodnji dom: Alba Volan – Telemach Olimpija 2:8 (1:3, 0:5, 1:0, gledalcev 3500; 0:1 Hebar 2, 1:1 Sarauer 4, 1:2 Ograjenšek 4, 1:3 Ograjenšek 18, 1:4 Verlič 21/PP1, 1:5 Ross 25, 1:6 Pešut 26, 1:7 Hebar 32/PP1, 1:8 Hebar 36/PS, 2:8 Szirany 43), Dornbirn – KAC 3:2 v podaljšku (0:1, 1:1, 1:0, 1:0), Innsbruck – Gradec 1:4 (1:0, 0:1, 0:3), vrstni red: Alba in KAC po 9, Dornbirn 7, Olimpija in Gradec po 6, Innsbruck 4. Pari prihodnjega kroga, jutri ob 17.30: Olimpija – Alba, Beljak – Bolzano, Salzburg – Znojmo, KAC – Dornbirn, Gradec – Innsbruck, Dunaj – Linz. mag