Olimpija je na Tirolskem po vnovični napaki vratarja Jerryja Kuhna prejela gol že v uvodni minuti, a je imela v svojih vrstah razpoloženega olimpijca Miho Verliča, ki je goste hitro vrnil v igro. Po nekoliko slabši prvi tretjini in zaostanku z 1:2 so slovenski prvaki v nadaljevanju celo vodili (zadela sta Verlič in Gal Koren), kar pa ni bilo dovolj. Še do izteka tretjine so Avstrijci izenačili, v zadnjem delu pa je osem minut pred koncem tekmo odločil Jeff Ulmer, ki je še v tej sezoni igral v Olimpiji, a jo je tako kot že mnogi drugi zapustil z grenkim priokusom, potem ko ga je klub prinesel okoli s plačilom. Ljubljančani bodo jutri ob 16.30 gostili Dornbirn, ki je dobil vse štiri dosedanje medsebojne tekme.

EBEL, 3. krog drugega dela, zgornji dom: Znojmo – Beljak 2:3 v podaljšku, Dunaj – Bolzano 1:2, Linz – Salzburg 1:4, vrstni red: Salzburg 9, Dunaj 8, Bolzano in Linz po 5, Znojmo 4, Beljak 2, spodnji dom: Innsbruck – Telemach Olimpija 4:3 (2:1, 1:2, 1:0, gledalcev 1800; 1:0 Donati 1, 1:1 Verlič 7, 2:1 Donati 14/PP1, 2:2 Verlič 33/PP1, 2:3 Koren 37, 3:3 Salazar 37/PP1, 4:3 J. Ulmer 53), KAC – Alba 1:2, Dornbirn – Gradec 1:4, vrstni red: Alba 7, KAC 6, Dornbirn 5, Gradec in Innsbruck po 4, Olimpija 2. Pari prihodnjega kroga, jutri ob 16.30: Olimpija – Dornbirn, ob 17.30: Beljak – Linz, Alba – Innsbruck, Gradec – KAC, Bolzano – Znojmo. mag