Najostreje je organizatorje napadel kanadski igralec Frank Dančević, ki je razmere na igrišču označil za nehumane in nevarne. Tekmovalec se je po vsega dveh setih proti Francozu Benoitu Pairu zaradi visokih temperatur zgrudil in za trenutek izgubil zavest.

»Zdi se mi nehumano. Ne zdi se mi pošteno do tekmovalcev, navijačev, do samega športa, da igralci izgubljajo zavest in predajajo dvoboje. Vse življenje sem igral po pet setov, da sem izgubil zavest in doživel vročinski udar po vsega setu in pol, se mi zato ne zdi normalno,« je bil kritičen Dančević in dodal: »Dokler ne bo nekdo umrl, bodo organizatorji nadaljevali s srečanji.«

Vročina topi plastenke

Kanadčan pa ni edini, ki je prepričan, da je igra v pasji vročini vse prej kot nedolžna. Danska teniška zvezdnica Caroline Wozniacki je med drugim dejala: »Plastenko sem položila na igrišče, dno le-te pa se je nato nekoliko stopilo. Ko se pripeti kaj takega, veš, da je zares vroče.«

John Isner, ki je v prvem krogu zaradi poškodbe gležnja predal dvoboj, je vročino v Melbournu primerjal s tisto v kuhinjski pečici, zelo podobnih občutkov pa je bila tudi Belorusinja Viktorija Azarenka. »Res je bilo vroče, počutila sem se, kot da bi plesala po razbeljeni ponvi ali nekaj takega.«

Organizatorji igralcem namenili zgolj podaljšan odmor

Organizatorji kljub temu o prekinitvah dvobojev zaenkrat še ne razmišljajo in trdijo, da so razmere za igranje še vedno vzdržne. Udeležencem turnirja so tako zaenkrat omogočili zgolj podaljšan odmor med drugim in tretjim setom. »Seveda imajo nekateri tekmovalci zaradi vročine težave, vendar pa do sedaj nihče od njih po tekmi ni rabil medicinske pomoči,« je v izjavi za javnost dejal vodja medicinskega osebja na turnirju Tim Wood.

(Foto: Reuters)

Poleg Dančevića je zaradi visokih temperatur težave imela tudi Kitajka Peng Šuaim, ki se je spopadala s krči in bruhanjem, med dvobojem med Milošem Raonićem in Danielom Gimenom-Traverjem pa se je onesvestil pobiralec žog.