Čeprav je trener Ivo Jan dan pred tekmo zagotavljal, da so si igralci Olimpije med reprezentančnim premorom nabrali novih moči in zbistrili misli, se v Mozartovem mestu to ni poznalo. Salzburg je bil boljši od prve do zadnje minute in bil neusmiljen pri polnjenju ljubljanske mreže. Gostujoči tabor si je privoščil razpad sistema v drugi tretjini, precej huje pa bi bilo lahko že na začetku, a se je izkazal vratar Jerry Kuhn, ki je v tem delu igre ob devetnajstih strelih klonil le enkrat. Ker mu soigralci niso bili v pomoč, je bilo le še vprašanje časa, kdaj bo Olimpija v Salzburgu odprla vrata. Prerešetani Kuhn je pri izidu 5:1 zapustil gol, njegova menjava Aleš Sila pa je v zadnjih dvajsetih minutah, ko je bil zmagovalec že znan, prejel še dva zadetka. Olimpija bo v nedeljo v Tivoliju gostila Albo.

EBEL sinoči: Salzburg – Telemach Olimpija 7:1 (1:0, 4:1, 2:0, gledalcev 2000; 1:0 Milam 5, 2:0 Motzko 24, 3:0 Brophey 34, 4:0 Heinrich 38, 5:0 Motzko 40/PP1, 5:1 Ulmer 40/PP1, 6:1 Heinrich 51, 7:1 Welser 56/SH1), KAC – Znojmo 4:3 v podaljšku, Beljak – Dornbirn 7:1, Gradec – Alba 6:1, Dunaj – Linz 5:2, vrstni red: Salzburg 32, Bolzano 31, Dunaj 28, Gradec 27, Beljak 26, Linz in Znojmo po 25, KAC 24, Alba 20, Dornbirn 18, Innsbruck 12, Olimpija 5. Pari prihodnjih tekem, jutri ob 19.15: Znojmo – Dunaj, Salzburg – Bolzano, Alba – KAC, Dornbirn – Gradec, Innsbruck – Linz, nedelja ob 17.30: Olimpija – Alba, Gradec – Salzburg, Innsbruck – Beljak, Linz – Dunaj. mag