Na enajstem gostovanju v sezoni je slovenski klub v Gradcu doživel že enajsti poraz. Kljub oslabljeni zasedbi in le trem peterkam se je odlično upiral gostiteljem, usoden pa je bil Ryan Kinasewitch, ki je dosegel oba gola za Gradec. Najprej v četrti minuti, ko so ga sodniki priznali, čeprav je vratar Jerry Kuhn plošček že pokril, a ga je Kinasewitch le potlačil v mrežo. Sodniki so se posvetovali, a ga na koncu priznali, čeprav so Ljubljančani zahtevali ogled videoposnetka. Nato so gostje po zadetku Jeffa Ulmerja v deseti minuti izenačili na 1:1, z igralcem več pa je zmagoviti zadetek za domači Gradec v 46. minuti spet dosegel Kinasewitch.

V Celovcu so gostje proti prvakom lige EBEL najprej dvakrat ohranili prazno mrežo z igralcem manj, ko pa so imeli prvič igralca več, je zadel Miha Verlič. Celovčani so bili nato uspešni dvakrat zapored (Tyler Scofield, Thomas Koch), na začetku zadnje tretjine pa je Ken Ograjenšek izenačil na 2:2. V 49. minuti je za domače zadel Tyler Spurgeon, za Ljubljančane Nicholas Ross vratnico, zadnji žebelj v njihovo krsto pa je tri minute pred koncem zabil Koch. Olimpijo jutri v Tivoliju čaka tekma z Znojmom.

EBEL, četrtek: KAC – Telemach Olimpija 4:2 (1:1, 1:0, 2:1, gledalcev: 3591, strelci: Koch 25, 57, Scofield 20, Spurgeon 49; Verlič 18, Ograjenšek 42), Innsbruck – Salzburg 0:4 (0:2, 0:1, 0:1), Beljak – Alba 6:3 (0:0, 3:1, 3:2), sinoči: Gradec – Telemach Olimpija 2:1 (1:1, 0:0, 1:0, gledalcev: 2930, strelca: Kinasewich 4, 46; Ulmer 10), Salzburg – Beljak 9:1 (3:0, 4:0, 2:1), Linz – Bolzano 3:5 (2:3, 0:0, 1:2), Dunaj – Znojmo 4:3 (0:0, 2:3, 1:0, 1:0), Dornbirn – Innsbruck 6:2 (5:0, 1:0, 0:2), vrstni red: Salzburg 30, Bolzano 29, Linz 25, Beljak 24, Dunaj in Gradec po 23, Znojmo 22, KAC in Alba po 20, Dornbirn 18, Innsbruck 12, Olimpija 5. Pari prihodnjega kroga, jutri ob 17.30: Olimpija – Znojmo, KAC – Dornbirn, Beljak – Dunaj, Gradec – Linz, Bolzano – Innsbruck. mag, dek