V dresu Olimpije sinoči pričakovano nista zaigrala kapetan Aleš Mušič, ki upa, da bo nared ob koncu tedna, in Scott Howes, ki še čuti bolečine v kolenu. Prvič v sezoni je tekmovalni ritem okusil Anže Ropret, ki je po nekajkratnih zapletih vendarle sklenil dogovor z upravo kluba. Trener Ivo Jan je med vratnici tokrat poslal Aleša Silo, ki se je izkazal z nekaj dobrimi posredovanji in ne more biti glavni krivec za poraz. Ljubljančane je po grbi spet tepla neučinkovitost z igralcem več, kar je posledica ne preveč kakovostnega kadra.

Čeprav zmaji v uvodnih dvajsetih minutah niso bili boljši, je Judd Blackwater za dve sekundi prehitel sireno in zadel za vodstvo. Čehi so iz slačilnice prišli kot prerojeni in zagospodarili na ledu. Po petnajstih minutah so si že zagotovili udobno vodstvo s 3:1, Olimpija pa je le redko zagrozila. Razmerje strelov v drugi tretjini je bilo kar 21:5!

V nadaljevanju so bile moči vendarle bolj izenačene, vendar slovenskim prvakom ni uspelo popraviti vtisa z zasukom. Miha Verlič je sicer še pravočasno znižal na gol zaostanka, a Ljubljančani niso znali izkoristiti ponujenega, ko je bil izključen Čeh Aleš Sova. Za kazen so dobili še četrti gol v prazno mrežo, ko so gostje poskušali brez vratarja Sile. Do konca tedna bo ritem štirih tekem v šestih dneh pokazal, kateri hokejisti Olimpije so najslabše pripravljeni.

EBEL, sinoči: Znojmo – Telemach Olimpija 4:2 (0:1, 3:0, 1:1, gledalcev 2300; 0:1 Blackwater 20, 1:1 Kolarz 22, 2:1 Beranek 25, 3:1 Blatny 37, 3:2 Verlič 54, 4:2 Lattner 60/EN), Gradec – Alba 3:4 po kazenskih strelih (1:2, 0:1, 2:0, 0:0), Salzburg – Dornbirn 5:2 (3:1, 0:0, 2:1), Bolzano – KAC 7:4 (1:1, 4:2, 2:1), Linz – Innsbruck 4:1 (3:0, 0:1, 1:0), Dunaj – Beljak 1:4 (0:1, 0:1, 1:2), vrstni red: Bolzano 26, Salzburg 24, Linz 23, Beljak 22, Dunaj in Znojmo po 20, Gradec 19, KAC 17, Dornbirn 16, Innsbruck 12, Olimpija 5. Pari prihodnjih tekem, jutri ob 19.15: KAC – Olimpija, Innsbruck – Salzburg, Beljak – Alba, petek ob 17.30: Gradec – Olimpija, Salzburg – Beljak, Linz – Bolzano, Dunaj – Znojmo, Dornbirn – Innsbruck. mag