Olimpija se je še s svojega osmega gostovanja v tej sezoni vrnila z ničlo. Trener Ivo Jan je poleg Scotta Howesa pogrešal tudi prvega branilca Nicka Rossa, zato je moral precej spremeniti postavitev. V prvem napadu je igral kapetan Aleš Mušič, najbolj pa se je izkazal razpoloženi Gregor Koblar, ki je dosegel dva gola. Prvega že po poldrugi minuti za vodstvo. Do konca uvodne tretjine je Bolzano pobegnil na 3:1, a se je Olimpija vztrajno vračala v igro, vendar nikoli dovolj odločno, da bi tekmeca ulovila. V zadnji minuti ni šlo niti brez vratarja Jerryja Kuhna. Slovenski prvaki bodo imeli proti istemu tekmecu popravni izpit v petek, že dan kasneje pa bo v Tivoli prispel Dornbirn, ko bo znana tudi usoda trenerja Jana.

Dodajmo, da od prestopa Davida Rodmana v Olimpijo ne bo nič, saj je 30-letni napadalec našel delodajalce na Švedskem. Igral bo za drugoligaša Oskarshamn. Od standardnih reprezentantov si ustreznega klubskega statusa ni uredil le še kapetan Tomaž Razingar.

EBEL, sinoči: Bolzano – Telemach Olimpija 5:4 (3:1, 1:1, 1:2, gledalcev 1000; 0:1 Koblar 2, 1:1 Piche 13, 2:1 Oberdörfer 15, 3:1 Santorelli 17/PP1, 4:1 Santorelli 21, 4:2 Ulmer 40, 4:3 Koblar 43, 5:3 Tomassoni 54, 5:4 Morency 57/PP1), Beljak – KAC 4:1 (0:1, 3:0, 1:0), Linz – Znojmo 4:5 v podaljšku (1:0, 1:4, 2:0, 0:1), Dunaj – Alba 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), Dornbirn – Salzburg 4:7 (1:1, 2:2, 1:4), Innsbruck – Gradec 4:3 po kazenskih strelih (0:1, 1:1, 2:1, 0:0), vrstni red: Bolzano 22, Linz 21, Beljak in Salzburg po 20, Dunaj in Znojmo po 18, Alba in Gradec po 16, KAC 15, Dornbirn 14, Innsbruck 10, Olimpija 4. Pari prihodnjega kroga, petek ob 19.15: Olimpija – Bolzano, Gradec – Dornbirn, Dunaj – Innsbruck, KAC – Linz, Beljak – Salzburg, Alba – Znojmo. mag