Ljubljančani so se včeraj na Dunaju predstavili brez branilca Schmidta in napadalca Berryja, ki sta bila prvi žrtvi poraznega začetka sezone, v postavitvi gostov pa ni bilo večjih sprememb. V uvodni tretjini je bil Dunaj občutno boljši, a je vratar Kuhn preprečil potop. Potem ko je za vodstvo gostiteljev zadel Puschnik, je gol upanja za izenačenje dosegel Verlič. Olimpijo so v nadaljevanju po grbi teple izključitve, po katerih so spretni Dunajčani zabili vse tri gole. Prvenca v zelenem dresu se je razveselil dlje časa poškodovani Howes, kar pa je bilo premalo za uspeh. Ob vseh zapravljenih priložnostih v zadnjem delu zasuk kajpada ni bil mogoč. Priključek so zmaji iskali tudi v poldrugi minuti pred koncem, ko je iz vrat odšel Kuhn, vendar so Dunajčani zdržali pritisk.

EBEL, sinoči: Dunaj – Telemach Olimpija 4:2 (2:1, 1:1, 1:0, gledalcev 4200; 1:0 Puschnik 11, 1:1 Verlič 13, 2:1 Sylvester 18/PP1, 3:1 Ouellette 30/PP1, 3:2 Howes 38, 4:2 Ferland 48/PP1), Innsbruck – Znojmo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), Salzburg – KAC 7:0 (2:0, 3:0, 2:0), Dornbirn – Gradec 4:2 (0:1, 0:0, 4:1), Beljak – Bolzano 4:2 (2:0, 2:2, 0:0), Alba – Linz 4:2 (1:1, 1:0, 2:1), vrstni red: Beljak 16, Bolzano 15, Linz in Znojmo po 14, Salzburg 13, Dunaj in Dornbirn po 12, KAC, Alba in Gradec po 11, Innsbruck 8, Olimpija 2. Pari prihodnjega kroga, danes ob 19.15: Dornbirn – Znojmo, jutri ob 17.30: Olimpija – Bolzano, Gradec – Innsbruck, KAC – Salzburg, Alba – Beljak, Linz – Dunaj. mag