Janša: Nobeno zlo ni propadlo brez odpora in ta je danes nujen

Janša je na slovesnosti ob 20 obletnici postavitve farne plošče, 70. obletnici domobranstva ter Evropskem dnevu spomina na žrtve vseh totalitarnih in avtoritarnih režimov opozoril, da so slovenski komunisti šele po dveh letih dvojne kolaboracije postali Hitlerjevi nasprotniki ter da so načrtno povzročili državljanko vojno zato, da bi lahko prevzeli oblast, ki je sicer na svobodnih volitvah nikoli ne bi dobili. "Porušili in v hektolitrih bratovske krvi so utopili, kot pravijo, stari krivični red in vzpostavili novega. V tem njihovem novem redu so pobili na desettisoče ljudi, jih na desettisoče mučili in zaprli, hkrati pa več kot desetino naroda spravili v pregnanstvo," je dejal.

"Tisti, ki so že pred okupacijo dve leti kolaborirali tako s Stalinom kot s Hitlerjem, nimajo nobene moralne pravice drugim očitati kolaboracijo," je dejal prvak SDS. "S pobijanjem svojih dejanskih ali namišljenih političnih nasprotnikov so pričeli hkrati z okupatorjem. Povzročili so takšen teror, da se je marsikateremu domoljubnemu slovenskemu človeku okupator zazdel manjše zlo. Na tisoče Slovencev, ki so se na začetku pridružili partizanom, se je temu terorju uprlo in prestopilo na protikomunistično stran," meni Janša.

Kot pravi, je odpor kateremukoli zlu bil in je legitimen. "Spoštujemo vse, ki so se borili proti fašizmu, nacionalsocializmu in komunizmu. Vsi, ki so umrli v teh odporih, si zaslužijo dostojen grob in naše spoštovanje. Samo to je lahko nekoč v prihodnosti trajna osnova narodne sprave Slovencev," meni.

»Oba velika zla sta tekmovala med seboj«

Opozoril je tudi, da sta oba velika zla posnemala drug drugega in tekmovala med seboj v grozodejstvih in bila genocidna. Ob tem je dodal, da je genocid izum marksizma, pri čemer je navedel zapis Karla Marxa v Neue Rheinsche Zeitung, da bodo morale "rase in razredi, ki niso na ustrezni stopnji razvoja, enostavno umreti v velikem revolucionarnem holokavstu". Med te "zaostale rase" je poleg ostalih Slovanov uvrstil tudi Slovence, je opomnil Janša.

Izpostavil je tudi, da "celo nekateri največji zločinci slovenskega naroda že 40 in več let prejemajo privilegirane pokojnine", "zato zanje ni noben problem napolniti Stožic ali Dražgoš z deset tisoč redno plačanimi udeleženci".

Dotaknil se je tudi časa osamosvajanja Slovenije. Takrat "naš glavni nasprotnik ni bila JLA, temveč slovenski komunistični vrh," je prepričan predsednik SDS. "Tako kot njihovim Čebinskim prednikom je bila osamosvojitev zanje pogojno sprejemljiva samo, če ohranijo oblast. Vzorec nacionalnega izdajstva se je po 50 letih ponovil, na srečo pa nam je tragične posledice in državljanski spopad vsaj ob osamosvojitvi uspelo preprečiti," je ocenil.

»Ime strici iz ozadja je polepševalnica«

Tako po njegovem mnenju v Sloveniji danes preko monopolov v sodstvu, medijih, državnem aparatu in državnih podjetjih iz ozadja vladajo preddemokratične strukture. "Ime zanje - strici iz ozadja - je polepševalnica, ki velik del resnice zakriva. Ne gre za strice, ampak za na genocidu in privilegijih ukoreninjeno strukturo," je dodal. Po njegovem mnenju je izraz udbomafija mnogo primernejši. "Ta duši našo svobodo in naš razvoj, vrača totalitarno ideologijo in simbole, načrtno ustvarja protislovensko in protievropsko ozračje, mlade in podjetne ponovno naganja iz države ter iz samostojne Slovenije ustvarja raj za balkansko narkomafijo," je prepričan.

Dejal je še, da spopad med dobrim in zlim danes ne poteka med komunističnimi in domobranskimi simboli, pač pa med komunističnimi simboli in vsem, kar je za njimi skrito ali odkrito ter simboli slovenske državnosti. Te "komunistom ni uspelo preprečiti, so pa zato naredili vse, da tudi v samostojni Sloveniji obdržijo monopole oblasti". Prepričan je, da bo šele po razgradnji teh monopolov mogoča tudi sprava v narodu, še pred tem pa se morata zgoditi resnica in pravica. Kot pravi, nobeno zlo ni propadlo brez odpora in ta je danes nujen.

Pred slovesnostjo maša

Pred slovesnostjo je potekala tudi maša, na kateri je imel nagovor Janez Juhant. Med drugim je dejal, da so se domobranci zavedali, da čuvajo ne le dom in rod, pač pa so proti svoji volji postali branik krščanskih izročil, vsega, kar so ohranjali rodovi pred njimi. "Ne glede na njihov poraz jim zgodovina danes daje prav, saj so se uprli sovražniku človeštva, komunizmu, kot daje prav tudi tistim, ki so se uprli nacizmu," je dejal.

Na slovesnosti je zbrane nagovoril tudi župan Logatca Berto Menard, ki je izpostavil razklanost naroda. Kot je povedal, "očitno kot narod še nismo odrasli, ker smo polni obtoževanj, ker mnogi še vedno govorijo o več resnicah". Resnica je ena sama, vse ostalo so interpretacije, je poudaril. "Šele ko so zgodbe, bolečine, rane izpovedane, se lahko zacelijo. Če ne bomo ozavestili ran, bomo nasilje prenašali na naše otroke in medsebojne odnose in temu smo danes priča," je dodal Menard.

Slovesnosti sta se med drugimi udeležila tudi predsednik Sveta Slovenske demokratske stranke France Cukjati in podpredsednica SDS Alenka Jeraj.