Osmi dan je prinesel še šest končnih odločitev, prvič pa v tekmovalni areni na Lužnikih ni bilo slovenskih nastopov in tako bo tudi v nedeljo, ko se bo prvenstvo končalo. Tekmo ženskih štafet na 4 x 400 m so dobile domačinke Rusinje z izidom sezone na svetu (3:20,19), Stephen Kiprotich iz Ugande je osvojil zlato medaljo v maratonu (2:09,51), Etiopijka Meseret Defar v teku na 5000 m (14:50,19), Rusinja Svetlana Školina v skoku v višino, Američanka Brianna Rollins na 100 m ovire (12,44), Čeh Vitezslav Vesely pa v metu kopja (87,17 m).

Bolt je v finalu na pol stadionskega kroga prepričljivo vodil in slavil svojo sedmo zmago na SP in tretjo zapored na tej razdalji. Osem zmag na dosedanjih SP sta doslej osvojila ameriški legendi Lewis in Michael Johnson. Lewis ima še po eno srebrno in bronasto odličje, Johnson pa ima "le" osem zlatih medalj. Bolt ima sedaj sedem zlatih ter dve srebrni odličji in je trenutno tretji na večni lestvici, osem medalj, šest zlatih in dve srebrni, pa ima LaShawn Merritt, ki je ob dveh srebrnih šesto zlato dobil v petek v štafeti ZDA na 4 X 400 m. Peti na tej lestvici je ukrajinski svetovni rekorder v skoku s palico Sergej Bubka s šestimi odličji, vsa so bila najžlahtnejša.

V teku na 200 m je Bolt tokrat ugnal rojaka Warrena Weirja (19,79), bron je osvojil Curtis Mitchell iz ZDA (20,04), četrti pa je bil tretji Jamajčan Nickel Ashmeade (20,05). Jamajška četverica bo tako v veliki vlogi favorita v nedeljo na 4 x 100 m, s katero se bo ob 16.10 prvenstvo tudi končalo. Jamajčani so naslova osvojili na zadnjih dveh SP, vedno z Boltom, ki je tri zlate medalje osvojil že leta 2009 v Berlinu, v Daeguju pa je bil diskvalificiran zaradi prehitrega starta na 100 m. Srebrni medalji je osvojil leta 2007 v Osaki (200 m, 4 x 100 m), Vse tri zlate olimpijske medalje pa je na enih OI osvojil tako leta 2008 v Pekingu kot leta 2012 v Londonu.

Kiprotich, ki trenira iz živi v Keniji, je olimpijskemu naslovu dodal prepričljivo zmago na SP. Naslova je pred njim zapored osvojil le še Gezahegne Abera (2000 OI in 2001 SP). V zadnjih dveh kilometrih je pritekel četrto odličje na SP Ugandi in drugo zlato po prvem mestu Dorcusa Inzikuruja na 3000 m zapreke leta 2005 v Helsinkih. Drugi je bil Etiopijec Lellsa Desisa (2:10,12), ki je zaostal 21 sekund, bron pa je osvojil njegov rojak Tedese Tola (2:10,23). Med prvo osmerico so bili štirje Etiopijci, ki jim ni uspelo streti Kiprotichevega ritma med tekmo. Kenijci so se v odsotnosti dvakratnega zaporednega prvaka Abela Kiruija, ki je manjkal zaradi poškodbe, povsem izgubili, saj je bil najboljši predstavnik te afriške tekaške velesile šele deveti, pred tem pa so "pobrali" vse zlate kolajne v maratonih na SP od leta 2005.

Tudi Meseret Defar je leto dni po olimpijskem zmagoslavju osvojila naslov svetovne prvakinje, svoje drugo po letu 2007. Na pet kilometrov je za dobro sekundo ugnala Kenijko Mercy Cherono (14:51,22) in svojo rojakinjo Almaz Ayana (14:51,33). Na visokih ovirah je Avstralka Sally Pearson (12,50) še na polovici proge vodila, nato pa v zaključku s šestimi stotinkami zaostanka klonila v dvoboju z Rollinsovo. Še pet stotink zadaj je bila Britanka Tiffany Porter na tretjem mestu (12,55).

Školina je bila edina, ki je v skoku v višino preskočila 2,03 m, kot edina tekmica pa ji je na dveh metrih ostala Američanka Brigetta Berrett. Slednja tretjega poskusa sploh ni opravila, saj je slabo opravila zalet in se le dotaknila blazin z rokama, kar je pomenilo rdečo zastavico in konec njenega tekmovanja. Bronasto medaljo sta osvojili Rusinja Ana Čičerova, branilka naslova in olimpijska zmagovalka, in Španka Ruth Beitia z 1,97 m.

Gledalci so se veselili tudi domačen zmage četverice atletinj v štafeti, ko je Antonina Krivošapka, ki je imela že nekaj prednosti pred Američanko Francene McCorory, v zadnji predaji v zaključku ob glasnem spodbujanju navijačev zdržala pritisk in napade tekmice iz ZDA. Rusinje so za 22 stotink ugnale ameriške olimpijske zmagovalke (3:20,41), bron pa so osvojile Britanke (3:22,61). Rusinje so zadnje zlato na SP v tej disciplini osvojile leta 2005, Američanke pa so bile pred SP v Moskvi zlate trikrat zapored.

Vesely, sicer evropski prvak, je v metu kopja že v prvi seriji vrgel 87,17 m, tej razdalji pa se je Finec Tero Pitkämäki približal v tretji seriji, ko je zaostal le za deset cm (87,07 m). Tak vrstni red na prvih dveh mestih je ostal do konca, bron pa je osvojil Rus Dmitrij Tarabin, ki prav v zadnji seriji z 86,23 m na četrto mesto potisnil Kenijca Juliusa Yega (85,40 m).