»Začetek ni bil niti približno tak, kot sem si zamislil. Moj trener Blaž Trupej je v prvem krogu spremljal Seppija, ki je naredil veliko napak na forehand strani. Tako je bila moja začetna taktika usmerjena v njegov forehand, toda po prvem nizu se je izkazalo, da je ravno forehand eno njegovih večjih orožij. Praktično ni zgrešil udarca, a tudi jaz nisem igral dobro, saj se naredil ogromno napak,« je dejal Blaž Kavčič.

Slovenec je raven tenisa nato dvignil v drugem nizu, ki ga je Italijan dobil po podaljšani igri, povsem pa se je razmerje moči spremenilo v tretjem in četrtem nizu. Kavčič je izenačil na 2:2, toda v trenutkih, ko bi moral naskakovati prestižno zmago, so ga grabili mišični krči. »Ne vem, kaj je razlog, da se mi to dogodi vsake toliko časa. Treniral sem dobro, kondicije imam več kot preveč, na vseh testih telesne pripravljenosti blestim... Ni nobenega razloga, a ga bomo morali najti,« je povedal Kavčič in dodal: »Tekma ni bila ekstremno naporna. Sicer je trajala štiri ure, a ni bilo vroče, kar bi moralo moje telo normalno zdržati. Veliko sem delal na kondiciji tudi med turnirji, da je moje telo fizično odlično pripravljeno. Prav zato sem precej razočaran, ne morem pa reči, da bi brez zdravstvenih težav zagotovo zmagal.«

Ker so se težave s krči začele v zaključku četrtega niza, je Kavčič priložnost za zmago morda izpustil iz rok v podaljšani igri drugega niza, ki je pripadla Seppiju. Kljub temu Kavčič razmišlja drugače: »Vsak niz je zgodba zase. Eno podaljšano igro sem izgubil, drugo dobil. V prvi nisem dobro igral, saj sem naredil dve neizsiljeni napaki, Seppi pa praktično nobene. V tem nizu nisem imel dejanskih priložnosti. Nato sem postal bolj agresiven, zato sem v tretjem in četrtem nizu zasluženo zmagal.«

Na podoben način, vsaj če primerjamo gibanje rezultata v nizih, je Kavčič leta 2011 izgubil v drugem krogu OP Avstralije proti Mihailu Južniju. »Težko med seboj primerjam posamezne dvoboje, a zagotovo je težko, ko enkrat zaostajaš za dva niza. Potrebuješ ogromno energije, da se vrneš, tekmec pa je še vedno v igri, tudi če izgubi naslednja dva niza. Če zaostajaš, nimaš nobenega popravnega izpita. Težko je proti tako dobrim igralcem dobiti tri nize zapored, je pa škoda, ker sem proti Seppiju tako gladko izgubil prvi niz, saj sem tekmo praktično začel z 0:1 v nizih,« je povedal Kavčič. »V prihodnje mi bo lažje igrati. Z igro na letošnjem Roland Garrosu sem zelo zadovoljen, še posebno ker sem bil v preteklih mesecih precej v krizi. Upam, da bom nadaljeval na enaki ravni in da bodo tudi rezultati temu primerni.«

Kavčič je odlično igral že na prvem letošnjem turnirju za grand slam v Melbournu, ko je prvič prišel v tretji krog. Tudi tedaj pred začetkom turnirja ni imel dobrih rezultatov, a Kavčič trdi, da je bil januarja v dobri formi. »Ne bi se strinjal, da sem takrat igral slabo. V Chennaiu sem izgubil proti kasnejšemu finalistu, v kvalifikacijah Sydneyja pa sem izgubil proti Ryanu Harrisonu, ki je bil nekoč že med najboljšimi petdesetimi na svetu,« je dejal Kavčič. Prepričan je, da izkušnje nimajo veliko opraviti z uspešnostjo na turnirjih za grand slam: »Zagotovo mi je lažje, ker sem že tolikokrat igral na grand slamih, a lahko bi igral v prvem krogu s Federerjem ali Nadalom in mi te izkušnje ne bi prav nič pomagale.«