Kot je pokazala raziskava, številni skrivajo svojo identiteto in živijo v izolaciji ali celo strahu. Drugi so žrtve diskriminacije in celo nasilja, ko želijo izraziti svojo spolno usmerjenost oziroma spolno identiteto.

Rezultati poudarjajo potrebo po spodbujanju in varovanju temeljnih pravic LGBT oseb, tako da bi lahko tudi te živele dostojanstveno življenje.

Približno polovica vseh anketirancev je navedla, da so doživeli diskriminacijo ali nadlegovanje zaradi svoje spolne usmerjenosti v letu pred izvedbo raziskave. Lezbijke (55 odstotkov), mladi anketiranci, stari od 18 do 24 let, (57 odstotkov) in tisti z najnižjimi dohodki (52 odstotkov) so najbolj pogosto navajali, da so izkusili diskriminacijo ali nadlegovanje. To so doživeli pri iskanju stanovanja, v zdravstvu, izobraževanju, socialni službi in pri dostopu do blaga in storitev.

Vsak peti anketiranec se je čutil diskriminiranega

Vsak peti anketiranec, ki je bil zaposlen in/ali je iskal zaposlitev, se je čutil diskriminiranega. Pri transseksualcih je bilo to razmerje ena proti tri. V vsaki državi, ki je bila vključena v raziskavo, sta dve tretjini anketirancev bili priči negativnim pripombam ali vedenju do sodelavca LGBT na delovnem mestu.

Med šolanjem pred 18. letom sta se dve tretjini anketirancev v šoli skrivali ali prikrivali, da sta LGBT. Vsaj 60 odstotkov anketirancev je osebno izkusilo negativne pripombe ali vedenje v šoli, ker so bili LGBT, medtem ko jih je več kot 80 odstotkov v vsaki skupini LGBT in v vsaki državi bilo priča negativnim pripombam ali vedenju, ker so ljudje sošolca dojemali kot geja.

Zaznana je bila tudi velika razširjenost neprijavljanja primerov diskriminacije in kaznivih dejanj iz sovraštva, in to kljub temu da je 56 odstotkov anketirancev poznalo zakonodajo o diskriminaciji na podlagi spolne usmerjenosti ali spolne identitete. Polovica vseh žrtev nasilja in nadlegovanja je menila, da policija ob prijavi ne bi ukrepala.