Iz Janševega kabineta v državno družbo HSE

Bivši Begrad Krško v stečaj

Gradbeno podjetje GIP Togrel (prej Begrad Krško), ki je še leta 2011 ustvarilo približno štiri milijone evrov prihodkov, a je hkrati poslovalo z izgubo, je pristalo v stečaju. Za stečajnega upravitelja je bil imenovan Marko Butinar, kateremu morajo upniki do 13. avgusta prijaviti svoje terjatve.

Milijarde za boj proti brezposelnosti mladih

Nemčija in Francija bosta ob koncu meseca predstavili ukrepe za boj proti visoki brezposelnosti med mladimi, ki je v nekaterih državah območja evra že presegla 50 odstotkov. V okviru evropskega »New Deala« naj bi Evropska investicijska banka (EIB) za zaposlovanje mladih v obdobju do leta 2020 podjetjem odobrila tudi do 60 milijard evrov posojil, poroča nemški časopis Rheinische Post.

Obdavčitev pametnih telefonov in tablic?

Devetčlanska francoska strokovna skupina za svetovni splet, ki jo vodi novinar in poslovnež Pierre Lescure, je včeraj predlagala uveljavitev davka na pametne telefone in tablične računalnike. Denar, ki bi se natekel s tega naslova, bi porabili za sofinanciranje umetnostnih in ustvarjalnih projektov.

Šketa ostaja na čelu Ljubljanske borze

Andrej Šketa je bil včeraj znova imenovan na čelo uprave Ljubljanske borze. Nina Vičar bo medtem s 1. septembrom postala redna članica uprave.

Melamin z več kot 10 milijoni evrov prihodkov

Kočevska kemična tovarna Melamin je v prvem četrtletju letos ustvarila 10,7 milijona evrov prihodkov od prodaje, kar pomeni petodstotno rast na letni ravni. Čisti dobiček se je povečal za 18 odstotkov, na 366.381 evrov.

Mali delničarji Triglava zahtevajo več dividend

Društvo Mali delničarji Slovenije (MDS) je na upravo in nadzorni svet Zavarovalnice Triglav včeraj naslovilo nasprotni predlog glede uporabe bilančnega dobička za lansko leto. V društvu MDS zahtevajo, naj dividende namesto predlaganega 1 evra znašajo 1,44 evra bruto na delnico.

Ciper prejel prvo tranšo posojila

Trojka je odobrila izplačilo prvega obroka pomoči Cipru. Nikozija bo nemudoma prejela dve milijardi evrov, do konca junija pa še dodatno milijardo evrov. Denar bo moral Ciper vrniti z 2,5-odstotnimi obrestmi v 12 letih. Celotni paket pomoči Cipru je vreden 10 milijard evrov.

Pripravila Jan Bratanič in STA