Za Kavčiča ostajajo igralci, uvrščeni med prvih dvajset na svetu, previsoka ovira. Doslej se je z njimi srečal dvanajstkrat in vsakokrat sklonjene glave zapustil igrišče.

Tokrat je sicer kazalo, da bi lahko Kavčič prekinil negativno tradicijo. Po zmagi v prvem nizu s 6:4 je v drugem povedel z 2:0. A tu se je njegov pohod proti četrtfinalu končal. Švicar je najprej dobil šest zaporednih iger in izenačil izid v nizih, v odločilnem tretjem pa je izenačenost trajala le do 1:1, nato pa je Wawrinka spet pohodil plin in slavil po dobri uri in pol igre.

Tudi Bedene dobil prvi niz

Bedeneta je premagal Francoz Benoit Paire 4:6, 6:4 in 6:3.

Podobno kot Kavčič je tudi Bedene dobil prvi niz, nato pa v nadaljevanju dvoboja proti četrtemu nosilcu ni več našel prave igre in po dobrih dveh urah izgubil dvoboj za vstop v četrtfinale.

V Casablanci v Maroku v igri ostaja še en slovenski predstavnik; Grega Žemlja se bo jutri v drugem krogu srečal s kvalifikantom iz Švice Henrijem Laaksonenom.