Trump se za gradnjo golf igrišča v vrednosti 1,1 milijarde dolarjev bori že nekaj let. Najprej se je spustil v boj z lokalnimi okoljevarstvenimi skupinami, obtoževali so ga tudi, da uničuje še nedotaknjeno škotsko obalo. Ko je rešil to težavo, pa se je prikradla še »hudobna škotska vlada«.

»Ob golf igrišču ne bom gradil hotelov,« se je razjezil Trump, odločitev škotske vlade pa označil za groteskno. Ni pa ostalo le pri ostrih besedah, saj je napovedal tudi tožbe. Po njegovem mnenju bodo turbine uničile ne le Aberdeen in njegovo okolico, ampak celotno Škotsko.

Vetrne elektrarne naj bi bile od lokacije golf igrišča oddaljene okoli dva kilometra, kar za ameriškega milijarderja ni dovolj daleč. Javnosti je sporočil, da bo začasno ustavil gradnjo igrišča, pričakuje pa, da bodo od 'tega smešnega predloga' kmalu odstopili. Gradnje tako 'grdih' vetrnih elektrarn so opustili povsod po svetu, le na Škotskem ne, dodal pa je, da se ne bi v takšno investicijo nikoli spustil, če bi vedel, kaj bo storila vlada.

»Vetrne elektrarne predstavljajo veliko priložnost za Škotsko – priložnost za čisto industrijo, kar predstavlja naš ambiciozen načrt za povečanje obnovljivih virov energije,« je pojasnil škotski minister za energetiko Fergus Ewing in poudaril, da so izgradnjo vetrnih elektrarn podprle skorajda vse ekološke skupine v državi. Ravno te pa so izjemno ponosne na vlado, da Trumpovim grožnjam navkljub od gradnje ni odstopila.