Slovenski prvak v belem dresu Astane je bil zelo blizu tega, da bi se vpisal ob zgodovinski dosežek Grega Boleta (VN Plouay), prvega Slovenca z zmago na največjih enodnevnih dirkah iz niza World Tour. »Sagana ne bi mogel premagati, tudi če bi se razpletalo drugače,« je iskreno priznal premoč mladega Slovaka, ki je svoj šov pokazal s samostojno vožnjo v zadnjih štirih kilometrih in se čez ciljno črto pripeljal po zadnjem obročniku. »Sagan ni bil boljši le za eno, pač pa dve nogi. Prav zato se v zaključku, ko nas je po selekciji čez vzpetino Kammelberg ostalo še deset, nisem osredotočil nanj. Tudi če bi se bil v zadnjih štirih kilometrih, ko nam je ušel, znašel v Saganovem zavetrju, bi me v zaključku premagal. Opazil sem, da so drugi zelo pazili name in jih nisem mogel presenetiti. Vse sem stavil na zadnje metre. Iz spremljevalnega avtomobila sem dobil še kako dobrodošel nasvet, da je v ciljni ravnini močan nasprotni veter, zato sem zaključni sprint začel zelo pozno in še to iz ozadja. Uspelo mi je, da sem zadnje metre priletel mimo,« je opisoval, kako je unovčil dolgoletne izkušnje in uresničil prav tako dolgoletne želje. »Na te spomladanske dirke sem se še posebej pripravljal. Dobro mi je šlo že na preteklih dirkah, a se to le ni toliko opazilo. Moja skrita želja je bila, da bi bil vsaj enkrat med trojico. Zdaj sem bil dvakrat v enem tednu.«

Že v sredo je za Oscarjem Gattom osvojil drugo mesto na Otvoritveni dirki Flandrije (Dwars door Vlaanderen) v Waregemu, ki pa ne šteje za World Tour. V petek na »nagradi Flandrije E3« (zmaga Fabiana Cancellare, drugo mesto Sagana) sta bila Grega Bole na 15. in Kristijan Koren na 20. mestu blizu še večjega uspeha, a je kolesar Astane predčasno zavil s ceste: »Ko sem videl, da nimam možnosti, sem odnehal. Izkazalo se je, da so le redki, ki so bili v ospredju v petek, bili v ospredju tudi danes. Ni pa nobenega, ki bi bil v sredo in petek in še danes. Preveč naporno je.« Na to ni vplivalo niti to, da so sicer 238 kilometrov dolgo dirko zaradi hudega mraza skrajšali za 50 kilometrov. »To ni bila nobena olajševalna okoliščina. Že na Milano–San Remo je snežilo (osvojil je 21. mesto, op. p.). Občutek mraza je povečal zelo mrzel veter. Ne vem, ali je bila dejanska temperatura nad ničlo,« je dodal. Razmere v Belgiji je slikovito opisal novinec Luka Mezgec, ki je bil poleg Marka Kumpa, Grega Boleta in Saganovega pomočnika Kristijana Korena (35. mesto, 40 sekund za Saganom) tudi na startu v Deinzu: »Že v prvem kilometru, ko smo stopili iz avtobusa, se je zaradi vetra karavana razbila na več skupinic. Ker sem startal povsem zadaj, sem bil na vetru takoj kaznovan, in ker se nismo zmogli ujeti, sem na 90. kilometru dirke odstopil. Vesel pa sem Borutovega uspeha.«