Verjetno niti tisti z odličnim zgodovinskim spominom ne pomnijo, kdaj so Celjani nazadnje dobili kar 20 zadetkov v enem polčasu. Po šestih začetnih izenačenjih je Hamburg (v Zlatorogu je imel le 14 igralcev, med katerimi je na klopi celotno tekmo obsedel le Pascal Hens, igralec z znamenito irokezo) zagospodaril na igrišču: celjska vratarja Matevž Skok in Urban Lesjak sta prvo obrambo zbrala šele v 18. (!) minuti, njuno mrežo pa so v prvem polčasu neusmiljeno polnili Hans Lindberg (prvi strelec lige prvakov z 69 zadetki do osmine finala je do konca tekme dosegel enajst golov, na nasprotni strani pa Gašper Marguč, drugi s 65 zadetki, le dva, a nobenega iz igre), Marcin Lijewski in Blaženko Lacković, ki so do odhoda na odmor skupaj dosegli kar 17 zadetkov od skupno dvajsetih Hamburgovih, najvišja prednost pa je znašla osem (20:12).
Že v prvem polčasu so nekateri gledalci, nezadovoljni z madžarskima sodnikoma, metali papirnate zvitke in letala na igrišče (uporabili so liste rumene barve, ki so bili pred začetkom tekme namenjeni za koreografijo), v drugem pa tudi – steklenico piva, ki bo celjski klub zagotovo drago stala zaradi kazni s strani EHF. Vrhunska predstava Boruta Mačkovška (13 zadetkov iz 14 poskusov) je bila najzaslužnejša, da so se pivovarji v drugem delu nekajkrat približali na minus pet, a v 51. minuti so gostje prednost podvojili in prvič povedli z desetimi goli razlike (34:24), kar je bila tudi rekordna razlika. Visok poraz Celjanov je s statistične plati precej neverjeten, kajti vratarji obeh ekip so skupaj zbrali po devet obramb, igralci Celja in Hamburga pa so na kazenski klopi presedeli po osem minut.
»Pazite na Mackovica,« je svojim igralcem med minuto odmora dejal Hamburgov trener Martin Schwalb, ki tudi na novinarski konferenci po tekmi (zaradi neposrednega prenosa je morala v celoti potekati le v angleščini) ni znal izgovoriti priimka »bombarderja«. »Vedeli smo, da je celjska ekipa mlada, poletna in kakovostna, da ima borben značaj in da se ne predaja. A zaradi naše dobre igre in velikega rezultatskega zaostanka so bili mladi gostitelji še pod dodatnim pritiskom. Odlično smo se pripravili na celjsko igro, v naši pa je bilo zelo malo napak,« je dejal Martin Schwalb. O Mačkovšku je 49-letni Schwalb dodal: »Težko izgovorim njegov priimek, saj je drugačen od nemških, pa še nekaj črk vsebuje, ki jih Nemci ne poznamo. Ampak njega kot vrhunskega igralca v Nemčiji dobro poznajo, tudi moji igralci, čeprav sem jim ga v pripravah na tekmo opisoval le s številko, ne pa s priimkom. Kako ste rekli, da se izgovori? Makač...?«
Kljub fantastični predstavi je bil Borut Mačkovšek po visokem porazu delno razočaran. »Ključ neuspeha je bila naša katastrofalna obramba, Hamburg pa nas je prebijal z vseh položajev. Ne, nismo preveč spoštovali nasprotnika ali se ga ustrašili, a Nemci so bili absolutno boljši in dobili smo ostro lekcijo. Končna razlika ni realna slika razmerja moči med ekipama, realna je nekje okoli pet zadetkov. Povratna tekma? Lahko zmagamo tudi s plus deset, kar pa so le velike sanje, utopija. A morebiti presenetimo celotno Evropo,« je navihano izjavil Borut Mačkovšek. Na vprašanje, kako komentira Schwalbove težave z njegovim priimkom, je Izolčan odgovoril: »Upam, da si ga bo po tej tekmi le zapomnil. Če ne, pa bom moral dati še enkrat trinajst golov in si ga bo potem za vedno zapomnil (smeh). Sicer pa sem pogosto vse kaj drugega kot Mačkovšek.«
Gorenje je odlično začelo obračun s Flensburgom (3:0), a gostje so najprej hitro vzpostavili ravnotežje, nato pa v drugi polovici prvega polčasa prevzeli pobudo (12:9). Velenjčani so jih nato ujeli (13:13), a se je prvi polčas končal z vodstvom Flensburga. Sredi drugega dela je Gorenje zaostajalo že za pet zadetkov (18:23), se nato nekajkrat približalo na tri, a si pred sobotno povratno tekmo v Flensburgu ni uspelo priigrati ugodnejšega izida.
»Zaostanek treh zadetkov sicer ni velik, a mi je žal, da nismo iztržili ugodnejšega izida. Zaradi velikih težav s poškodbami sem moral v igri veliko improvizirati in rotirati. Večji del tekme smo dobro igrali, vendar nam ni uspelo povezati ugodnih minut v daljše časovno obdobje ter izkoristiti priložnosti, ki nam jih je ponudil Flensburg. Kljub porazu svojim fantom seveda nimam česa očitati,« je po tekmi povedal Gorenjev trener Branko Tamše. Pri gostiteljih je blestel krožni napadalec Matej Gaber, ki je dosegel devet zadetkov iz desetih poskusov: »Imeli smo pet črnih minut, kar je Flensburg znal izkoristiti, saj je hitro prišel do prednosti. Sodniki so pustili grobo igro, toda to je pač rokomet. Nikakor se ne smemo predati. Dovolj časa imamo, da se dobro pripravimo na povratno tekmo in poskusimo izničiti zaostanek treh zadetkov.«