Med strelce se je minuli konec tedna vpisal tudi Andraž Kirm, ki je v nizozemskem prvenstvu zadel za zmago Groningena z 1:0 na gostovanju pri AZ Alkmaarju. Zmago je slavil tudi Tim Matavž. Vodilni klub nizozemske lige PSV iz Eindhovna je s 7:0 premagal ADO Den Haag, slovenski napadalec pa v 67 minutah ni dosegel zadetka. Do 62. minute je za Venlo igral Aleksander Radosavljević in proti Ajaxu izgubil z 0:3.

Dejavni so bili tudi slovenski reprezentanti v italijanski ligi. Samir Handanović je branil mrežo Interja, ki je presenetljivo z 1:3 izgubil pri Sieni. Josip Iličić je igral do 78. minute za Palermo, ki je z 1:2 izgubil proti Atalanti, medtem ko je Jasmin Kurtić sedel na klopi. Valter Birsa je igral od 85. minute za Torino, ki je remiziral brez golov proti Sampdorii. Bojan Jokić je odigral vso tekmo za Chievo, Boštjan Cesar pa 45 minut. Slovenska reprezentanta sta morala priznati poraz proti Juventusu z 1:2. Priložnosti za igro tokrat ni dobil Rene Krhin. Nogometaš Bologne je s klopi videl zmago soigralcev s 3:2 na gostovanju pri Pescari. aro