Janša je že dolgo glavna tarča v državi, pred osamosvojitvijo bivšega režima, po osamosvojitvi ostankov bivšega režima, sedaj pa privilegirancev, naslednikov bivšega režima, ki so prisesani na bančni sistem in državno srebrnino - na t. i. nacionalni interes, je prepričan Tanko. "Torpediranje Janše" po njegovi oceni traja že vse od leta 1983, ko je postal trn v peti takratni komunistični nomenklaturi in JLA.

Kljub torpediranju je še vedno tu

"A Janša je še vedno tu. Je še edini od osamosvojiteljev, ki je še ostal v prvi liniji. In to na najpomembnejši poziciji, na mestu predsednika vlade. Že drugič. In že drugič kot predsednik uspešne vlade," je zapisal vodja poslancev SDS. Ob tem je spomnil, da drugih osebnosti iz obdobja osamosvojitve ni več na tako izpostavljenih mestih, njihova vloga je marginalizirana.

Afere, usmerjene proti Janši, so po Tankovih besedah vedno izbruhnile pred pričakovanimi korenitejšimi spremembami - pred volitvami ali med mandati. Pri tem je spomnil na Roško, Depalo vas, orožarsko afero in poudaril, da Janše niso uspeli niti obsoditi, niti ga politično zlomiti. Podobna zgodba pa je po njegovih besedah Patria.

Kar doživljajo drugi člani SDS, ni niti senca tega, kar doživlja Janša

Dodaja, da tudi drugi posamezniki v stranki so in še doživljajo pogrome. Pri tem je po njegovih besedah najtežje, ko se napadi usmerijo na družinske člane, na otroke, celo na mladoletne - kar pomeni, da napadajo z vsemi orodji vse člane družin. "Vendar to, kar doživljamo ostali člani SDS, ni niti senca tega, kar doživlja predsednik Janša," je zapisal Tanko.

Janša in SDS sta bila v zadnjih letih po Tankovih besedah zelo na udaru tudi informacijske pooblaščenke in so edina stranka, ki od nje stalno dobiva položnice. Janša in SDS sta "sistemski tarči nekaterih politično popolnoma razpoznavno obarvanih institucij" in vsak, ki "nam lahko kaj slabega stori", ima zagotovljene najboljše strani ali termine v medijih, je poudaril.

Tanko je spomnil, da niso bili napadov za časa prve Janševe vlade deležni samo doma in med drugim omenil novinarsko peticijo 571 pa tudi pogoste obiske komisarjev Sveta Evrope za človekove pravice zaradi domnevno neprimernih prijemov pri reševanju romskih težav.

Ponovni poskus odstranitve Janše

Tudi druga Janševa vlada je predmet domačih "ovadb" v tuji javnosti, je zapisal Tanko in navedel peticiji Koordinacije kulturnih organizacij Slovenije in Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije.

Po Tankovih besedah smo zdaj priča ponovnemu poskusu odstranitve Janše, tokrat s "Klemenčičevo" komisijo, ki je pri obravnavi Janše z nedosledno uporabo lastnega zakona vrgla javnosti novo kost za glodanje - domnevno nezmožnost Janše, da dokaže premoženje v višini 210.000 evrov.

Tanko je zapisal, da gre za komisijo, ki v enem letu ni bila sposobna realizirati zahteve DZ, da svoje poročilo za leto 2008 dopolni z aktivnostmi nekdanjega predsednika komisije Draga Kosa v zadevi Patria za to leto. Prav tako "Klemenčičeva komisija" ni uspela realizirati zakonske določbe, ki ji nalaga, da mora do 31. maja predložiti parlamentu letno poročilo za preteklo leto.

Ne bomo dali priložnosti, da nas zlomijo

Do sedaj Janše in SDS niso uspeli zlomiti in potisniti na obrobje, kljub temu, da so z medijskimi in političnimi pritiski to poskušali vedno znova in znova, je izpostavil Tanko in ocenil, da so v zadnjem desetletju najbolj stabilna stranka v slovenski politiki. Napovedal je, da bodo zdržali in "ne bomo dali priložnosti, da nas zlomijo. Ne slabičem v koaliciji, še manj tistim, ki to sistematično počnejo že več kot 20 let".

"Danes, ko je predvsem zaradi vztrajnosti predsednika vlade, ki je moral leto dni požirati stalne nekorektne pripombe Viranta in zavoljo ohranjanja enotnosti molčati ob izkazani nesposobnosti nekaterih ključnih ljudi koalicijskih partnerjev, Slovenija uspešno zaključila štiri od petih ključnih korakov za izhod iz krize in ponovno rast, pa so nekateri začutili, da je mogoče najhuje mimo in da bi lahko skovali nekaj hijenskega političnega kapitala na račun njegovega političnega umora in oslabitve SDS," je bil kritičen Tanko.