Dodal je, da imajo srbske oblasti sedaj informacije, da Šarić naj ne bi bil tam, kjer je bil v preteklosti in da je sedaj dostopnejši za organe pregona. Povedal je še, da se na neformalnih srečanjih dan prej s črnogorskimi predstavniki v Podgorici ni pogovarjal o "primeru Šarić", za katerega se je sicer med drugim tudi govorilo, da se skriva v Črni gori.

Dačić je še dejal, da ni bil nikoli pristaš tega, da bi brez konkretnih dokazov trdili, da je Črna gora pribežališče za kriminalce, kar so v preteklosti večkrat dejali srbski predstavniki.

"Bilo so takšni primeri, bili so tudi primeri, ko so se skrivali v drugih državah, bili pa so tudi primeri, da so bili v Srbiji. Zato menim, da je pomembno sodelovanje policij," je še dejal srbski premier.

Državni sekretar na srbskem notranjem ministrstvu Vladimir Božović pa je danes v Beogradu izjavil, da bo vztrajal, da je potrebno ugotoviti, kdo je Šariću dal srbsko državljanstvo in kdo mu je omogočil, da v Srbiji kupuje podjetja in zemljišča. Šarić ima sicer tudi črnogorsko državljanstvo.

Dodal je še, da v Srbiji absolutno obstaja politična volja za Šarićevo aretacijo in da ni govora, da bi kdo iz vlade hotel ščititi mafijskega šefa, ki je na begu.

Šarić, ki velja za balkanskega kokainskega kralja, je na begu od leta 2009. Med drugim naj bi se skrival v Južni Afriki. Srbsko tožilstvo je proti njemu vložilo pet obtožnic zaradi preprodaje mamil in pranja denarja, po poročanju medijev pa naj bi bil povezan tudi z vrsto umorov v regiji.

V Sloveniji so v okviru zadeve Balkanski bojevnik sodili Draganu Tošiću, ki je bil osumljen, da je vodil slovenski del Šarićevega narkokartela.

Ljubljansko okrožno sodišča je novembra lani izreklo sodbo v primeru 17 obtoženih neupravičene proizvodnje in prometa z mamili ter hudodelskega združevanja. Štiri obtožene je spoznal za krive, ostale pa oprostil, med njimi tudi prvoobtoženega Tošića. Tožilstvo je napovedalo pritožbo.