Na turnir, na katerem je lani v pripravah na EP v Srbiji v precej močnejši konkurenci z enim remijem (Danska 29:29) in dveh porazih (Islandija 26:29, Poljska 24:25) osvojila zadnje mesto, je slovenska izbrana vrsta letos odpotovala v oslabljeni zasedbi. Od 23 igralcev, ki so začeli priprave v Zrečah, jih je selektorju Borisu Deniču ostalo le še 17. Borut Mačkovšek in Mario Šoštarič sta bila »preseljena« v mladinsko reprezentanco, ki si je konec tedna na kvalifikacijskem turnirju na Nizozemskem priigrala vozovnico za SP v Bosni in Hercegovini, poškodovanim Urbanu Lesjaku, Matevžu Skoku in Davidu Miklavčiču pa se je zaradi počene žile na svoj 30. rojstni dan (2. januar) pridružil še David Špiler.

Turnir so Slovenci začeli z zmago proti Črni gori z 31:26 (14:8), ki je v kvalifikacijah za SP v Španiji senzacionalno izločila Švedsko (poraz v gosteh z 21:22 in zmaga doma z 20:18). Ekipa selektorja Borisa Deniča (Škof, Prošt, Bilbija 2, Dobelšek, Kavtičnik 1, Bezjak 3, Dolenec 2, Skube 1, Bundalo, M. Žvižej 3, L. Žvižej 4, Gaber, Zorman 4, Marguč, Razgor, Gajić 11) je bila gospodar na igrišču v Skjernu od prve do zadnje minute, blestela sta Gorazd Škof in Dragan Gajić, Jure Dolenec pa je ostal brez opreme, zato so mu morali kupiti novo, da je lahko igral. Črnogorcem ni pomagala niti učinkovita predstava dveh igralcev, ki si kruh služita v Sloveniji: Fahrudin Melić, igralec Gorenja in novi član francoskega kluba PSG, je dosegel devet zadetkov, Vladimir Osmajić (Cimos) pa štiri.

Tudi Tunizija, sobotni nasprotnik Slovencev v Aalborgu, bo igrala na SP v skupini A skupaj s Črno goro. Osmouvrščena reprezentanca z lanskih OI v Londonu je izgubila s 23:28 (10:17), čeprav je Slovenija igrala brez Uroša Zorman, Luka Žvižeja in Sebastiana Skubeta, Dragan Gajić in Gorazd Škof pa sta bila na igrišču le petnajst minut. Že po prvem polčasu je imela Slovenija (Prošt, Škof, Bombač, Bilbija 2, Dobelšek 3, Kavtičnik 4, Bezjak 2, Dolenec 4, Skube, Bundalo 2, M. Žvižej 1, L. Žvižej, Gaber 3, Zorman, Marguč 4, Razgor, Gajić 3), ki je vseh šestdeset minut igrala obrambo 6-0, sedem golov prednosti. Afričani so v nadaljevanju poskušali z obrambo 3-2-1, a je njihov zaostanek v 42. minuti znašal že osem golov (14:22) in tekma je bila odločena.

Na odločilni tekmi za prvo mesto so bili evropski prvaki Danci pred več kot 5000 gledalci v Aarhusu premočni za Slovence, ki pa so bili večji del tekme povsem enakovredni. Tik pred koncem prvega polčasa je bilo 12:12, po izključitvi Zormana na začetku drugega pa so Skandinavci povedli z 18:13. V nadaljevanju so se Slovenci (Prošt, Škof, Bombač, Bilbija 1, Dobelšek 1, Kavtičnik 2, Bezjak 3, Dolenec 4, Skube 2, Bundalo, M. Žvižej 1, L. Žvižej 3, Gaber 2, Zorman 1, Marguč, Razgor, Gajić 10) približali na 20:22, a od popolnega preobrata ni bilo nič.

Izidi, 1. krog: Slovenija – Črna gora 31:26 (14:8), Danska – Tunizija 30:29 (15:16), 2. krog: Slovenija – Tunizija 28:23 (17:10), Danska – Črna gora 38:21 (18:7), 3. krog: Tunizija – Črna gora 30:28 (16:12), Danska – Slovenija 35:30 (14:12), končni vrstni red: Danska 6, Slovenija 4, Tunizija 2, Črna gora 0.