Kljub akciji kluba, ki je karte ponudil po znižani ceni, in dejstvu, da je bila sinočnja tekma proti Himkiju zadnja evroligaška v letošnji sezoni ali celo za dalj časa, se je v Stožicah zbralo le okoli 4000 gledalcev. Med njimi je bila le peščica navijačev Green Dragons, ki so ob slovesu od najelitnejšega evropskega tekmovanja napovedovali prihod v velikem številu. Po dvorani je tako hitro zakrožila šala, da se je večina članov verjetno zadržala na demonstracijah, ki so v tistem času potekale v središču glavnega mesta. Za presenečenje je pred uvodnim sodniškim metom poskrbel trener zmajev Sašo Filipovski, saj je v začetno peterico uvrstil mladega Luko Rupnika, ki je blestel na zadnjem obračunu lige ABA proti Ciboni, na klopi pa pustil Dominica Watersa, kar je bržkone eden od zadnjih skrajnih poskusov stratega ljubljanskega moštva, da se Američan zamisli in začne prikazovati boljše predstave. Da Himki kljub zagotovljeni vozovnici med šestnajst najboljših moštev v Stožice ni prišel brez motiva, je bilo jasno že v uvodu, v deveti minuti pa so Rusi vodili za osem (17:9). Olimpija se je v prvih desetih minutah mučila predvsem v napadu, kar se je spremenilo v drugi četrtini, ko sta igro poživila Klemen Prepelič in Dražen Bubnič, Filipovski pa je do odmora priložnost na parketu ponudil vsem štirim organizatorjem igre. Prav ob koncu prvega polčasa so Ljubljančani goste ujeli, s trojko Salina ob zvoku sirene pa prvič na obračunu tudi povedli (34:31).

Dober zaključek je Fincu dal zalet, saj je na začetku drugega polčasa dosegel osem zaporednih točk, ko pa je zadel še Dražen Bubnič, je na semaforju pisalo 44:35 v korist gostiteljev. A višja prednost je košarkarje trenerja Filipovskega uspavala, začele so se vrstiti napake v napadu in Himki je ravno s košem ob koncu tretje četrtine izid poravnal na 50. Ko so zmaji nato hitro znova povedli z 61:53, se je zdelo, da je odpor gostov dokončno odpravljen, a so domači košarkarji pozabili na prekrške, s katerimi bi lahko ustavljali napade nasprotnika. Dvoboj se je tako prelevil v tesno končnico, v kateri sta s trojkama upanje na zmago ohranila Jaka Blažič in Prepelič, slednji pa je po dveh zgrešenih prostih metih Fridzona ob zvoku sirene z metom izza črte 6,75 metra odločil o zmagovalcu.

Evroliga, 9. krog, skupina A: Union Olimpija – Himki 74:72, Panathinaikos – Fenerbahče 69:55 (12:14, 29:23, 45:37, Panko 15, Schortsanitis 11; Sato 20, Andersen 8), vrstni red: Real Madrid in Panathinaikos po 6-3, Himki 5-4, Fenerbahče 4-5, Union Olimpija in Cantu po 3-6, skupina B: Chalon – Siena 108:103 (27:24, 49:48, 70:75, 93:93, Schilb 28, Adolphe 20; Brown 26, Ress 13), vrstni red: Maccabi in Unicaja po 7-2, Siena 5-4, Alba 4-5, Chalon 3-6, Asseco Prokom 1-8, skupina C: Anadolu Efes – Caja Laboral 76:91 (19:21, 34:38, 59:65, Vujačič 21, Erden 17; Heurtel 22, Lampe 17), AJ Milano – Žalgiris 65:67 (16:18, 37:32, 53:51, Langford 20, Bourousis 13; Jankunas 16; Popović in Darden po 14), vrstni red: Olympiacos in Žalgiris po 7-2, Anadolu Efes 5-4, Caja Laboral in AJ Milano po 3-6, Cedevita Zagreb 2-7, skupina D: Lietuvos Rytas – Brose Baskets 67:62 (15:15, 35:28, 50:43, Seibutis 19, Radošević 11; Nachbar (6 skokov v 27 minutah) in Zirbes po 12), vrstni red: Barcelona 9-0, CSKA Moskva 8-1, Bešiktaš 4-5, Partizan, Lietuvos Rytas in Brose Baskets po 2-7.