Mestni odbor DeSUS je na današnjem sestanku podal predlog vsem političnim strankam in listam v mariborskem mestnem svetu, da se na ravni mesta takoj oblikuje čim širša koalicija, ki so jo poimenovali Koalicija za rešitev Maribora. "Takšna koalicija bo lahko uspešno izpeljala že zastavljene projekte, jih po potrebi ponovno preučila in postavila nove prioritete," je pojasnil Drozg.

Takšna koalicija, ki bi jo sestavili obstoječi mestni svetniki, bi bila po njegovem mnenju boljša kot razpustitev mestnega sveta, ki jo je predlagala skupina opozicijskih svetnikov. "Nove volitve bi pomenile pat pozicijo v mestu, a mesto nima časa čakati," je menil Drozg.

Na novinarsko vprašanje, ali ni njihov odstop potem, ko so več let podpirali županovo politiko, beg pred odgovornostjo za nastalo situacijo, je Drozg odgovoril, da so že na začetku tega leta zaradi zastalih projektov in kadrovske politike v mestu razmišljali o izstopu iz mestne koalicije, najnovejši protesti pa so jih še utrdili v tem prepričanju. "Mi prevzemamo odgovornost pred volivci," je dodal in poudaril, da člani DeSUS niso uživali nobenih klientelističnih ugodnosti, kakršne se zdaj očitajo županu. Za državnega sveta pa so ga podprli, ker je bil po njihovih ocenah najboljši med ponujenimi kandidati.

Po mnenju člana mestnega odbora DeSUS in državnega sekretarja v vladi Janeza Ujčiča se bo župan Kangler po nekajdnevnem premisleku odločil, da bo odstopil, saj zaradi množičnih protestov v zadnjih dveh tednih ne more več uspešno opravljati svojega dela. Do novih volitev pa naj vodenje mesta prevzame eden od podžupanov, je predlagal.

Če bodo nove volitve, DeSUS ne bo predlagala svojega kandidata za župana. Na zadnjih volitvah je kandidiral Ujčič, ki pa je danes povedal, da se ne bo znova potegoval za županski stolček.

Druga najmočnejša politična skupina v mestnem svetu SDS je že pred dnevi zagrozila z izstopom iz koalicije. Še najbolj trden zaveznik Kanglerja pa ostaja njegova Županova lista in SLS.