Koprčani so slabo začeli obračun v Bonifiki (1:5, 2:6; do takrat je gostujoči vratar Laurentino zbral devet obramb), a so se še pravočasno prebudili in Portugalce ujeli pri 11:11. Primorci so goste dokončno zlomili po izenačenju na 19:19, saj so v zadnjih petnajstih minutah naredili delni izid 10:4, njihova najvišja prednost pa je znašala sedem zadetkov. Maribor Branik je v Sisku skoraj ves čas držal korak s Siscio, ki si je prvo občutnejšo prednost priigrala šele tri minute pred koncem (29:26). A Štajerci v končnici niso dokončno popustili, ampak so zaostanek skoraj izničili. »Za povratno tekmo imamo še nekaj rezerv v igri. Imamo aktiven rezultat, zato računam, da si bomo priigrali napredovanje,« je dejal mariborski trener Marko Šibila. dek, sta