Na pritisk zaskrbljenih potrošnikov, ki svoje pozive modnim znamkam oddajajo na spletnih straneh organizacije Greenpeace, so se že odzvali Nike, Adidas, Puma, H&M, Marks & Spencer, C&A in Li-Ning. ''Tudi druga svetovno znana tekstilna podjetja se morajo odzvati na nujnost situacije in se razstrupiti, med njimi tudi Zara,'' so zapisali v sporočilu za javnost v slovenskem Greenpeacu. Zara je največji modni proizvajalec na svetu, k bolj zelenemu poslovanju pa ga lahko pokličejo tudi slovenski potrošniki.

Tina Peternel je za Dnevnik.si pojasnila, da so trenutno v Greenpeacu osredotočeni samo na Zaro. Ko jo bodo uspeli prepričati, bodo sledile druge znamke, je pojasnila. ''Vsi skupaj izvajamo pritisk na eno znamko, dokler ne popusti,'' je dodala. Med modnimi znamkami, na katere bo Greenpeace izvajal pritisk, zaenkrat ni nobene slovenske. ''Se pa vse omenjene prodajajo tudi v Sloveniji,'' je še pristavila Peternelova. S slovenske Zare zaenkrat še niso prejeli odziva.

Greenpeaceov laboratorij je v artiklih, ki jih je analiziral, odkril prisotnost nonil fenola etoksilata, kancerogene amine (azo barvila), ftalate v plastisolskih potiskih in drugih kemikalij. Količina vseh je bila višja od zakonsko določenih. Več si lahko preberete v celotnem poročilu.