»Kiel je sicer zasluženo zmagal, a smo se vseeno prikazali v odlični luči. Kljub temu imam nekaj grenkega priokusa, saj mislim, da bi lahko naredili še večje presenečenje in iz Kiela odnesli točko ali celo obe,« je razplet tekme pred več kot 10.000 gledalci komentiral celjski trener Vladan Matić. Srbski strokovnjak je nato pojasnil, kaj je njegovim igralcem zmanjkalo za še eno senzacijo proti klubu, katerega proračun je dobrih deset milijonov evrov: »Manjkalo nam je še malce znanja, izkušenj in discipline, vseeno pa sem prepričan, da smo na pravi poti. Svojim fantom moram čestitati za borbenost in nepopustljivost, prej omenjene pomanjkljivosti pa moramo odpraviti do naslednjih preizkušenj.«

Začetek tekme ni obetal izenačenega dvoboja, kajti gostitelji so hitro povedli s tremi zadetki prednosti (4:1, 5:2), v 14. minuti pa je bilo že 7:3. Toda znova oslabljeni Celjani so se hitro zbrali in dosegli tri zadetke zapored, nato pa ves čas Kielu dihali za ovratnik. Kljub temu so si Nemci v 23. minuti priigrali rekordno razliko v prvem polčasu (13:9), a so pivovarji spet ponovili vajo, trikrat zapored zadeli v polno in na odmor odšli le z golom zaostanka (12:13). Začetek drugega polčasa je pripadel slovenskim podprvakom, ki so si predvsem po zaslugi fantastičnega Gašperja Marguča (enajst zadetkov iz dvanajstih poskusov) priigrali tudi edino vodstvo v dvorani Sparkassen Arena – 15:14 v 35. minuti.

Toda v naslednjih desetih minutah je Kiel poskrbel za odločilno ofenzivo (delni izid 8:2 in vodstvo z 22:18), po kateri Celjanom ni več uspelo ujeti priključka. Kmalu zatem je domače moštvo dvakrat povedlo s kar plus šest (24:18, 25:19), pivovarji so nekajkrat zmanjšali zaostanek za polovico, v skupnem seštevku obeh tekem pa so bili le za zadetek slabši od evropskega prvaka (57:58). »Igrali smo bolje kot v Celju in kljub nasprotnikovi dobri igri zasluženo zmagali. Bolje smo se borili kot na prvi tekmi in tudi vratarja sta bila tokrat uspešnejša, a vseeno z igro svoje ekipe še nisem zadovoljen,« je dejal Kielov trener Alfred Gislason. dek