Vettel ima pred večerno dirko, start bo ob 20. uri po srednjeevropskem času, v rokah dobre karte. Ne le, da vodi v skupnem seštevku, pred Špancem ima deset točk naskoka, boljši je bil tudi v sobotnih kvalifikacijah. Privozil si je najboljši startni položaj, kar je bil že njegov 36. "pole position" v karieri. Precej slabše se je odrezal Ferrarijev dirkač. Dosegel je le deveti čas, a bo zaradi kazni Romaina Grosjeana, po menjavi menjalnika v bolidu je nazadoval za pet mest, dirko začel z osmega.

Španca čaka trdo delo, če bo želel preprečiti tretje zaporedno slavje v SP 25-letnega Vettla, ki bo za nameček startal na jubilejni stoti dirki v karieri. Uvrstiti se mora vsaj na četrto mesto, da bo prestavil odločitev o prvaku v Sao Paulo čez teden dni.

V treh primerih pa bo stari-novi prvak znan že danes zvečer okrog 22. ure: če bo Vetel zmagal in Alonso ne bo boljši kot peti, če bo Vettel drugi, Alonso pa ne boljši kot deveti ali pa, če bo Nemec tretji, Španec pa ostal brez točk. Vettlu bi pred zadnjo dirko zadoščala prednost 25 točk, saj bi na koncu v primeru enakega števila točk v sezoni odločalo število zmag, v tem elementu pa je Red Bullov voznik boljši, zmagal je petkrat, Ferrarijev prvi mož pa le trikrat.

Ob Vettlu bo dirko iz prve vrste začel še Britanec Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), tretji čas je dosegel drugi Red Bullov voznik Avstralec Mark Webber. Dvoboj za naslov prvaka bo v Austinu še posebej zanimiv, saj gre za novo stezo, ki ta konec tedna doživlja premiero v formuli 1.