»Na obzorju je nova kriza, ki se jo nekateri dobro zavedamo in podpiramo ukrepe vlade za izhod iz krize, ki so korektni in pošteni,« je dejal Kmetič. Kot poudarja, pa jih po drugi strani žalosti delovanje opozicije ter sindikatov, ki z referendumskimi pobudami blokirajo izhod iz krize.

Kot je dejal, se to, kar dogaja pri nas, dogaja tudi v tujini, a dodaja, da so protesti v tujini na drugačnih podlagah. »Ko pri nas ugotavljamo stanje v sindikalizmu, vidimo, da sindikati svoje vloge ne opravljajo. Tam, kjer bi morali biti sindikati na državni ravni v skrbeh za prihodnje rodove in socialno državo, ter v konstruktivnem dialogu z vlado in gospodarstvom, tega ni,« pravi. Po njegovem mnenju je shod v soboto nepotreben in ne rešuje nič. Prepričan je namreč, da povzroča le zmedo.

Ko denarja za pokojnine in državne uslužbence v proračunu ne bo, bomo prisiljeni za pomoč zaprositi trojko. A ta denar bomo dobili le pod določenimi pogoji, pravi Kmetič in izpostavlja, da se sindikalisti o tem ne pogovarjajo. »Govorijo le o propadu socialne države in o vladi, ki uničuje državo. Ta vlada to državo rešuje, ne pa uničuje,« poudarja. »Mi vlado podpiramo, saj ima v tem trenutka edina prave ukrepe,« še dodaja.

Po mnenju predsednika Sindikata upokojencev prometa in zvez Slovenije Franca Kokošarja, so sicer sobotne demonstracije prenagljene. »So tihi poziv za predčasne volitve, ki jih pa mi ne odobravamo, ker predčasne volitve ne bi rešile ničesar,« pravi. Poleg tega izpostavlja, da so pogajanja o pokojninski reformi in reformi trga dela še v teku. »Nič ni zacementirano in verjetno se bodo še marsikaj dogovorili,« je prepričan.

Obenem pa se Kokošar sprašuje, kje so bili ti sindikalisti v zadnjih petih letih, ko je brez dela ostalo od 60.000 do 70.000 delavcev. »Kje so bili, ko so propadali SCT, Vegrad, Mura, Mip, Papirnica Radeče?« se sprašuje. Kot pravi, ni v teh letih videl nobenega sindikalista, ki bi organiziral množične proteste.