Minister za notranje zadeve je v sporočilu za javnost zapisal, da je v omenjeni zadevi šlo za večletno sodelovanje preiskovalnih organov iz večjega števila držav. Na podlagi dela kriminalistov in državnih tožilcev je bila vložena obtožnica, ki je postala pravnomočna, je dodal.

Minister sicer obžaluje, da je po letu in pol od začetka sojenja prišlo do odločitve o izločitvi dokazov, vendar se ob izrekanju podpore kriminalistom in državnim tožilcem ne želi spuščati v ocenjevanje odločitve sodišča. O tem bo odločalo pristojno sodišče na podlagi morebiti vložene pritožbe in morebitnih drugih pravnih sredstev, je izpostavil. Ob tem je minister izrazil pričakovanje, da bi morali biti standardi za oceno dopustnosti dokazov enaki za vse zadeve.

Senat Okrožnega sodišča v Ljubljani je v torek izločil del dokazov, med njimi tudi slovenske, tako da ostajajo še italijanski in urugvajski dokazi.

Senat je po odločitvi o zahtevah za izločitev dokazov, s katerimi je obramba zatrjevala nezakonitost načina njihove pridobitve, pripor odpravil Draganu Tošiću, Jakobu Remškarju, Petru Khermayerju, Mirzetu Luceviću, Draganu Beljkašu in Boštjanu Kopčiču. Robertu Šabiču in Đemajliju Manđjuki pa je odpravilo hišni pripor. Status pripornikov tako ohranjajo štirje obdolženi, pet pa se jih že ves čas brani s prostosti.