Da ni bistvenih sprememb, kaže tudi včerajšnje merjenje javnega mnenja. Türk je sicer pridobil odstotno točko, toliko je Pahor izgubil. Tudi Zver je pridobil odstotno točko, a to je daleč premalo, da bi se kvalificiral v drugi krog. Anketiranci še vedno napovedujejo, da bodo v drugem krogu za predsednika države izvolili Boruta Pahorja. Napoved volilne udeležbe pa se je ustalila pri 60 odstotkih.

Bolj se bliža prvi dan D, bolj se kandidati spuščajo v aktualne politične zadeve. Ta hip sta to referenduma o državnem holdingu in o »slabi banki«, z vsemi spremljajočimi »napakami«, kot tudi predsedniški kandidati imenujejo dejstvo, da je neznano kam izginilo 400 podpisov sindikalistov pod pobudo za referendum. Na poslovnem zajtrku na izpostavi ameriške gospodarske zbornice je Türk je ocenil, da gre za izjemno skrb zbujajoč primer, ki ga je treba raziskati, Pahor je skrivnostno izginotje 36 listov s podpisi volilcev za referendum označil za škandal, ki meče temno senco, Zver pa se je zadovoljil z oceno »nenavadno«.

Predsednik Türk, ki se je v zvezi z grozečimi referendumi sprva nameraval z Janšo sestati na štiri oči, vendar se je končalo tako, da so se Janša, Janković, predstavniki sindikatov in oba druga kandidata sestali pri njem. Pogovarjali so se o možnostih, kako se izogniti obema referendumoma. Dogovorili naj bi se samo to, da bodo pogovore nadaljevali v ponedeljek. Zvera takrat ne bo zraven, ker skoraj zagotovo ne bo več kandidat za predsednika republike.