Udeležbo na protestih so že pred dnevi napovedali sindikati. Poleg Zveze svobodnih sindikatov Slovenije se jih bodo udeležile Konfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije, Konfederacija neodvisnih sindikatov Slovenije Neodvisnost in Zveza reprezentativnih sindikatov Slovenije.

Sekretarka Sindikata Mladi plus Dalia Cerovšek je poudarila, da se je na račun mladih oktobra brezposelnost v Slovenji še povečala. Mladi, ki šele vstopajo na trg dela, pa imajo malo možnosti in nemogoče pogoje. Vladi so že večkrat ponudili nabor potencialnih rešitev. »Ker takšni ukrepi še niso bili sprejeti, se bomo tudi mi udeležili demonstracij,« je pojasnila.

Marko Funkl iz Gibanja za dostojno delo in socialno družbo je podobnega mnenja. »V znak protesta proti takšnemu odločanju v zadnjih letih se bomo tako tudi v Gibanju za dostojno delo in socialno družbo pridružili demonstracijam. Tja vabimo vse mlade, delavce v nestalnih oblikah dela, brezposelne in nasploh vse, ki želijo živeti v solidarni državi s posluhom za vse generacije.«

Hana Šanca iz Študentske organizacije Univerze v Ljubljani je izpostavila, da v Sloveniji položaj študenta žal še vedno ni celovito urejen. Na ŠOU apelirajo na politične elite, naj reševanje problematike mladih vzamejo kot prioritetno še pri drugih tematikah, in ne zgolj pri reševanju trga dela, kar sicer pozdravljajo. Šanca je dejala: »Mladi smo prihodnost in takšen odnos do prihodnosti definitivno ni pravi. Znova poudarjamo, da želimo biti del rešitve in ne del problema.«

Aljoša Slameršek iz Iskre je povedal, da na protestih sodelujejo zato, ker zavračajo vse pogosteje slišan očitek, da so študentje apatični, da jih družbeno-politična vprašanja ne zanimajo. Ta in naslednji teden bodo po fakultetah Univerze v Ljubljani organizirali več okroglih miz, na katerih bodo predstavili škodljivost varčevalnih ukrepov v visokem šolstvu in novele ZViS ter pozvali študente, naj se udeležijo protesta.