Dnevnikova stava

Nogomet - Liga prvakov

Bayern – Lille/+1/
1

Zaradi presenetljivih rezultatov beloruskega BATE-ja bo v skupini F še zelo zanimivo, Bayern pa si nikakor ne sme privoščiti spodrsljaja proti odpisanemu Lillu, saj bi v nasprotnem primeru Bavarci za napredovanje morali garati do zadnje minute zadnje tekme, česar si prav gotovo ne želijo. Na prvi tekmi v Franciji je Bayern zmagal z 1:0, tokrat pa pričakujem precej več žog v mreži Lilla, ki bo le stežka ubežal porazu. (6/10)

Juventus - Nordsj. Farum/+1/
1

Juventus je pred dvema tednoma na Danskem v končnici prejel gol in izgubil dve dragoceni točki, kar bi ga znalo še drago stati, saj sta v skupini še zelo kvalitetna Chelsea in Šahtar, ki sta trenutno oba pred Torinčani. Po treh remijih na prvih treh tekmah je prišel čas za prvo zmago stare dame, po lekciji na prvi tekmi pa tokrat podcenjevanja ne bo in Dancem se ne piše nič dobrega, saj bo Juve želel svoje navijače tudi nekoliko pomiriti po bolečem sobotnem porazu proti Interju. (7/10)

Celtic - Barcelona
2

Barca je pred dvema tednoma povsem nadigrala Celtic, a je zmagoviti gol dosegla šele v 94. minuti. Težko je verjeti, da bi se lahko za razred slabši Škoti še enkrat tako uspešno upirali Kataloncem, ki si bodo poskušali z zmago že danes priigrati napredovanje. (8/10)

Chelsea – Šahtar (oba data gol)
1 (=da)

Šahtar je doma nadigral angleške prvake (2:1) in bi lahko zmagal tudi z višjo razliko. Tokrat bodo prav gotovo domači napadli od prve minute in se poskušali Ukrajincem maščevati ter jih z zmago ujeti na prvem mestu, a ne bo šlo tako zlahka, saj je Šahtar na gostovanjih zmožen pripraviti presenečenje proti najboljšim evropskim ekipam, torej tudi Chelseaju. Obramba Londončanov je zadnje čase precej neprepričljiva in redno prejema zadetke, zato se ji tudi proti spretnim Ukrajincem obeta kar precej težav in Čecha čaka precej dela. Gledalce na Stamford Bridgu verjetno čaka nova razburljiva tekma s kar nekaj goli in nepredvidljivim razpletom. (7/10)

Nogomet - 1. SNL

Koper - Olimpija
1, 0

Olimpija v času od osamosvojitve še ni zmagala v Kopru, kjer je igrišče na Bonifiki zanjo kot zakleto. Glede na to, da so Koprčani ob Ljubljančanih najbolj verjetni kandidati za končno drugo mesto in uvrstitev v Evropo, bo tekma za zmaje tudi tokrat vse prej kot lahka in čeprav so zadnje čase pod novim trenerjem v odlični formi, bodo verjetno povsem zadovoljni že z remijem, s katerim bi obdržali lepo prednost pred zasledovalci. (7/10)