Drugi je bil v pravih zimskih vremenskih pogojih, v mrazu in sneženju, Gebru Birhanu (2:11,20), prav tako Etiopijec, tretji pa Daniel Chepyegon iz Ugande (2:11,49). Za Workneshovo sta se na drugem in tretjem mestu zvrstili Wanjiru Ruth iz Kenije (2:34,37) in Etiopijka Nesga Aberasgh (82:35,50). Slovenski atlet Mitja Krevs (1:09,20) in Madžarka Timea Merenyi (1:19,40) sta bila prva v cilju teka na 21 km, ki je štel tudi za slovensko prvenstvo. Med atletinjami je bila druga Lidija Cerkovnik, ki je z 1:21,25 osvojila slovenski naslov. Gorska kolesarka Tanja Žakelj (38:51) in atlet Blaž Grad (32:26) sta bila najboljša v rekreativnem teku na 10 km.

Skupaj je bilo v dveh dnevih na progi 16.441 tekačev, okrog dva tisoč manj, kot ob rekordni lanski udeležbi.

Slovenska prestolnica je danes gostila osrednji del 17. ljubljanskega maratona. Za dvodnevne teke se je skupaj prijavilo 25.686 udeležencev iz 41 držav, kar je rekord te športno-rekreativne prireditve.

Start je bil na Slovenski cesti, kar so uvedli lani, cilj pa na prenovljenem Kongresnem trgu in ne na Trgu republike, kot v zadnjem obdobju. Letošnji novosti sta cilj na Kongresnem trgu in sejem na Gospodarskem razstavišču, kjer bo tudi prevzem startnih številk in v stavbi Slovenijalesa informacijska pisarna.