Izvršilni odbor mu je dal že drugič zapored jasno sporočilo. Naj bo pri predstavitvi svojih predlogov konkretnejši. S trdim delom bo moral dati predloge prej kot doslej, ko člani IO niso imeli niti dovolj časa za preučitev.

Ulaga se sicer počuti, kot da od članov izvršilnega odbora dobiva nezaupnico. A to ne drži. Nasprotno. Ulagi verjamejo, da bo rekonstruiral delovanje smučarske zveze. Toda ne za vsako ceno. Predvsem ne zato, ker naj bi bilo poslovanje zveze ta čas pregledno. V vsakem trenutku naj bi se vedelo, koliko denarja je na zvezi, koliko ga ima posamezna disciplina. In to ni samoumevno. Zunanje računovodje je smučarska zveza v preteklosti že imela, kar se ni izkazalo za najboljšo rešitev, četudi je cenejše. Po drugi strani je razumljivo, da ima zveza, ki na leto razpolaga z več kot desetimi milijoni evrov, svojega računovodjo.

Osebi, ki naj bi šli po teoriji Ulagi najbolj v nos, sta direktorica Barbara Kürner Čad in poslovni direktor Andraž Kopač. Prva je bila sicer res nastavljena s prihodom bivšega predsednika Tomaža Lovšeta, a ji je dal izvršilni odbor SZS poleti zaupnico do konca sezone 2013/14, kolikor ima mandat tudi Ulaga. S poslovanjem Kopača pa naj bi prvič na smučarski zvezi natančno poznali porabo po disciplinah, kar v preteklosti ni bila odlika. Zato je jasno, da bo moral Ulaga vložiti precej truda, da bo IO prepričal z novimi prijemi.

Izredno skupščino SZS Ulaga sicer lahko skliče, a po doslej videnem gre dvomiti, da mu bo uspelo spremeniti statut. »Biblijo« bodo lahko na smučarski zvezi spremenili le, če mu bo uspelo z močnimi argumenti prepričati izvršilni odbor. To pa mu za zdaj ne gre najbolje od rok. Trenutno je bistveno, da vse skupaj še ni prepozno. Če bo Ulaga znal narediti dva koraka nazaj in se zatopiti v delo, ki ga sicer kot odličen operativec še ne obvlada, bo lahko naredil dober posel.

Za takšno potezo je skrajni čas!