Anderlič je razočaran nad posebno komisijo za spremljanje izdelave konservatorskega načrta za prenovo območja starega Kolizeja. Ta je namreč nedavno sklenila, da je projekt, ki ga je želela na mestu Kolizeja zgraditi Kranjska investicijska družba, previsok in da bi zasenčil vse druge zgradbe v okolici. Direktor Kranjske investicijske družbe je poudaril, da načrtovanega projekta zaradi omejitev komisije nikakor ne more izvesti, saj takšna zgradba »ni krof, da bi ga lahko poljubno stiskali«. Komisija je namreč odločila, da je najvišji del nove zgradbe lahko visok zgolj 30 metrov, Anderlič pa je nameraval zgraditi 75 metrov visoko stolpnico. »Zabili so še zadnji žebelj v krsto,« je dejal Anderlič in na vprašanje, ali to pomeni, da je odstopil od projekta, večkrat zatrdil, »nisem odstopil, drugi so mi preprečili, da bi ga izvedel«.

Tudi ljubljanski podžupan in član štiričlanske komisije za pripravo konservatorskega načrta Janez Koželj je zatrdil, da Anderlič zaradi omejitev, ki so jih določili ostali člani komisije, svojega projekta nikakor ne more uresničiti. Koželj, ki je ves čas aktivno spremljal načrte Kranjske investicijske družbe in tudi sam pripravil več študij, s katerimi je želel drugim kolegom v komisiji dokazati, da bi lahko dovolili gradnjo Musice Tivoli, ni skrival ogorčenja. »Ne znamo se dogovarjati, ampak se vkopljemo na neka stališča in potem ne pomaga noben argument, da bi naredili kompromis,« je povedal Koželj. Podžupan prav tako ni skrival presenečenja, da so bili v komisiji sicer strokovnjaki, ki pa so bili že v izhodišču proti gradnji novega Kolizeja. »Žalosten sem, ker mesto izpušča tak projekt, s katerim bi Ljubljana zagotovo pridobila mednarodni ugled, ampak nobeni argumenti niso pomagali,« je zaključil Koželj.

Anderlič pa je vso svojo jezo nad tem, da je Musica Tivoli padla v vodo, usmeril v eno osebo – dr. Jelko Pirkovič, generalno direktorico Zavoda za varovanje kulturne dediščine Slovenije. Ta naj bi po Anderličevih besedah že lani jeseni napovedala, da bo preprečila gradnjo novega Kolizeja. Na Zavodu za varstvo kulturne dediščine so poudarili, da komisije ni imenoval zavod, temveč ministrstvo, pristojno za kulturo, in da je zavod v tej komisiji predstavljala zgolj ena članica, in sicer generalna konservatorka Daniela Tomšič. »Pirkovičeva ni članica te komisije,« so na zavodu zavrnili namigovanja, da bi direktorica po komisiji preprečila gradnjo.

So pa na zavodu potrdili, da je Pirkovičeva kot predstojnica Zavoda za varstvo kulturne dediščine novemu Kolizeju res nasprotovala, ker se projekt ni skladal »z obstoječimi akti varovanja za to območje in ker bi bilo bolje zgradbo, dokler še ni bila porušena, ustrezno obnoviti v skladu s konservatorskimi smernicami«. Na zavodu so še poudarili, da Anderlič kot vlagatelj zagovarja svoj projekt, da pa je zavod ves čas zagovarjal interes varstva dediščine oziroma javni interes, ki ga je včasih težko uskladiti z vlagateljevimi željami.

Kaj bo sedaj storil z ogromno gradbeno jamo nasproti hotela Lev, še sam Anderlič ne ve. »Nimam plana B. Nimam ideje in nimam projekta,« je hitel razlagati Anderlič, ki je poudaril, da on ni krivec, da bodo parcelo v samem središču mesta v prihodnosti zaraščale koprive in grmovje.